Esenyurt

Ak Parti Esenyurt başkan adayı Azmi Ekinci kimdir?

Beton Necmi Lakabını alan Başkan Kadıoğlu’nun sorunları sebebiyle istifa etmesi sonrası Ali Murat Alatepe’nin geçici Belediye Başkanlığı yaptığı Esenyurt’ta AK Parti’nin adayı Azmi Ekinci oldu.

İstanbul’un en Hızla Büyüyen ve Nüfus olarakta en kalabalık ilçesi olan Esenyurt’ta Ak Parti Belediye Başkan Adayı Azmi Ekinci hakkındaki bilgiler çok merak ediliyor. Son günlerde ismi basına Esenyurt adayı olarak sızan Azmi Ekinci kimdir?

Kariyerinde Milletvekilliği bulunan Ekinci’nin siyasi kariyeri ve özgeçmişi hakkındaki bilgiler şöyle:

1 Eylül 1968’de Malatya’da doğdu. Baba adı Şemsettin, anne adı Hanım’dır. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Siyasi hayatına Ümraniye’de AK PARTİ Meclis Üyesi Adayı olarak başladı. Ümraniye’de AK PARTİ İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ve İlçe Başkan Yardımcılığı yaptı.

2008 yılında AK PARTİ Sancak tepe Kurucu İlçe Başkanı olarak atandı. Malatyalı İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Malatya İmam Hatip Mezunları İstanbul Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu ile Dışişleri Komisyonu Üyesidir. Türkiye – Malta Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanıdır. Kürtçe, Arapça ve İngilizce dillerini bilen Ekinci, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün