Beylikdüzü

Beylikdüzü İlçemizde Sahipsiz Hayvanlar Doğal Ortamlarda Yaşayacak

Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, CHP İlçe Başkanlığı’nda yapılan toplantıda hayvanseverlerle bir araya geldi.

Hayvan severlerin istek, görüş ve şikayetlerini dinleyen Başkan Çalık, “Doğal ortamlarda sahipsiz hayvanlarımızın da özgürce dolaşabileceği yeni alanlar oluşturmak bizim boynumuzun borcu” ifadeleriyle gelecek projelerinde hayvanları ve hayvanseverleri unutmayacağının sözünü verdi.

CHP Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık, “Bu kentin gizli kahramanlarısınız” dediği hayvanseverlerle buluştu. Hayvanseverlerin gönüllü olarak yaptıkları işlerin çok kıymetli olduğunun altını çizen Çalık, katılımcıların tüm istek ve şikayetlerini dinledi. Hayvanlara yönelik şiddet konusunda toplumun rehabilite sürecine ihtiyacı olduğunu belirten Çalık, “Hayvanlardan daha fazla toplumun rehabilite edilmesi lazım.

Bırakın bir hayvana güzel bakmayı insan insana güzel bakmayı unutmuş. Hangi vicdanla bunu yaptıklarını bilmemekle beraber hayvanlarımıza zulmedenleri sıkça görüyoruz. Bu insanlarında kesinlikle bir rehabilite sürecinden geçmesi lazım. Eğitim her şeyin başında ve eğitim süreçlerimizin çok ciddi bir şekilde tamamlanması lazım” ifadelerini kullandı.

“Yaşam Vadisi’nde hayvanlar için alanlar oluşturacağız”

Hayvanların özgür hareket alanlarının önemini de vurgulayan Başkan Çalık, “2014 öncesinde tam bir hayvan barınağı yoktu. Başkanımız gelir gelmez ilk önce hayvan barınağını yenilemek istedi. Şu an laboratuvarlarımız, emar cihazımız, röntgen cihazımız var,  doku ameliyatlarını yapabiliyoruz.

1000’e yakın hayvanımızın süreçleri bu barınakta takip ediliyor ve iyi bir rehabilitasyon merkezini dönüşebilecek potansiyelimiz de var. Yaşam Vadisi ve ilçe genelinde belli noktalarda pati parklarımız var. Yaşam Vadisi ile entegre, hayvanlarımıza kendilerini biraz daha özgür hissedebilecekleri, koşup oynayabilecekleri yeni alanlar oluşturmak bizim boynumuzun borcu olsun” ifadelerini kullandı. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün