Beylikdüzü

Binlerce Kişi İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Yönetimi İstifaya çağırdılar.

Binlerce konut sahibi, İhlas Marmara Evleri 1. Kısım yönetiminin aidat artışı ve hizmet edilmediği için demokratik yöntemlerle seçilmeyen yönetimi protesto ederek yönetimi istifaya davet ettiler.

Kat malikleri, ayrıca, Kat Mülkiyeti Kanunu’na göre Toplu Yapı Yönetimi’nin oluşmadığı iddiasıyla hukukun kapısını çaldı. Halen devam eden yargılamada görevlendirilen bilirkişi ise Yargıtay kararına göre Toplu Yapı Yönetimi’nin geçersiz sayılması yönünde görüş bildirdi.

İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Yönetim İstifa

Site Yönetimi Hiçbir Zaman Şeffaf olamamıştır.

Skandallarla gündemden düşmeyen İhlas Marmara Evleri 1. Kısım Yönetimi, bu kez de site sakinlerinin protestosuyla karşılaştı. Aidat artışındaki yüksek orana tepki gösteren vatandaşlar, yönetimin hukuki dayanağının olmadığını ileri sürerken, aidatları da ödemeyeceklerini belirtti.

Elini Kolunu Sallayarak girilen Yer Sitemidir ?

Sitedeki birçok ihtiyacın Beylikdüzü Belediyesi’nce karşılandığını, buna rağmen yıllık giderin oldukça yüksek tutulduğunu söyleyen site sakinleri, 2019 yılı başı itibarıyla artırılan aidatlara da yüksek sesle itiraz etti.

Site sakinlerinden bir kısım vatandaş site yönetimi hakkında dava üstüne dava açarken, bir vatandaşın hukuki mücadelesi Yargıtay’da sonuçlandı. Yargıtay, verdiği kararında, toplu yönetimin oluşmadığına hükmetti.

Hizmet Beylikdüzü Belediyesinden

Vatandaşların tepkisine yanıt veremeyen site yönetimi ise devletin asgari ücretteki yüzde 26 oranındaki artış baz alındığında aidatlara yapılan zammın normal olduğunu ileri sürdüğü tahmin ediliyor.

Uzun zamandır sorunların yaşandığı sitede, sahte vekaletnamelerle yönetim seçimine gidildiği ve harcamalarda usulsüzlük yapıldığı ileri sürülmüş, iddialar yargı konusu edilmişti.

İhlas Marmara Evleri 1. Kısım yönetimi site içinde oturan vatandaşalar yönetim kapısına kilit vurarak içeri girişleri engellemiş hiçbir yetkili bir açıklama yapmamıştır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün