Beylikdüzü

İhlas Marmara 1 Site Yönetimi Ne Kim Dur Diyecek

İhlas Yapı A.Ş. tarafından yapılan sakinlerin 1996 yılında taşınmaya başladığı 2866 daire ve 134 villadan oluşan sitede site yönetimi kurulduğu günden bu  yana ayni kuruma ait kişiler yönetiyor.

Dört yıl önce site yönetimine gelen hala da başkanlık yapan bay Cemil Ceyhan Aral yüksek site aidatları ile gündemden hiç düşmedi.

Yeni yılda da devletin asgari ücrete yaptığı zammı gerekçe göstererek %30 yakın aidatlara zam yapmış gündemin birinci sırasına oturmuştur.

Demokratik bir seçim yapılmayan bir site

Hali hazırda görevde olan yönetim asansör yenileme adı altında daire başı 2010 TL yıllık %60 gecikme faizli bedel toplamış sadece asansör kabini ve bazılarının halatları yenilenmiştir. İhale ve faturalar hakkında site sakinlerine bilgi verilmemiş kanunların verdiği yetkileri hoyratça kullanarak icra yolu ile tahsile gideceğini beyan etmiştir.

Çevre düzenlenmesi ve bahçe aydınlatması yoktur. Birçok ağaçlar çeşitli bahanelerle kökünden kesilerek yok edilmiştir. Gülleri ile meşhur gül kokulu sitede şimdi gül ağacına rastlamak tesadüftür.

Araçlar belediye otobüsleri, AVM servis ve dolmuş minibüsler rahatça siteye girip çıkmakta takip edilememektedir. Yayaların ve araçların rahatça girdiği bir sitede güvenlikten bahsedilebilir mi?

Site yönetim kaç işçi çalıştırdığını, Başkan ve başkan yardımcısı yönetim kurulu üyelerinin ne kadar maaş aldığı hiçbir zaman açıklanmamıştır.

Beylikdüzü Belediyesi Hizmet Ediyor Biz Yaptık Diyorlar.

 Site yönetimine ait araçların özel olarak bazı kimselere tahsis edildiği ve özel işlerde kullanıldığı söylentileri ayyuka çıktığı halde yönetim sus pus olmuştur.

 Site aidatları tamamen banka ve kredi kartlarına yönlendirildiği halde elaman sayısında bir değişiklik olmadığı gibi yönetim binasında fazlaca çalışan göze batmaktadır. Bu çalışanların %90 nı yandaş kişilerdir.

156 Bloktan oluşan sitede kapıcı daireleri ve deprem sığınakları yeniden düzenlenerek kiraya verilmiştir. Kira bedellerini yönetim almaktadır. Deprem anında bu sakinler nereye sığınacak belli değildir.

Çocuk parklarını ve birçok hizmetleri (çevre düzenlemesi ada camii) belediye vermektedir. Bloklarda kapınızdan çöpünüzü alacak kapıcı hizmetleri verecek bir çalışan yoktur.  Attığınız çöpleri de zaten belediye toplamaktadır.

 Siteye ait mangal yeri dışında hiçbir sosyal donat mevcut değildir. Durum böyle iken zaten yüksek olan aidatlara tekrar %30 yakın zam yapılması ve buna gerekçe olarak sudan bahaneler gösterilmesi aczi yetin ifadesi değilse nedir?

 Bu yönetim derhal istifa ederek siteye yakışır yeni bir yönetim oluşturulmalıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün