Beylikdüzü

Işık; Beylikdüzü’ne Değer Katacak Projelerimiz var.

Ak Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık ve ilçenin Sevilen İsmi Mustafa Erdoğdu yeni açılan Seçim Koordinasyon Merkezinde, gazeteciler için düzenlediği kahvaltı programıyla yerel basınla bir araya geldi.

Hem yerel basının sorunlarını dinleyip hem de Belediye Başkanlığıyla ilgili projelerini aktaran Başkanımız; “Beylikdüzü yeniden Ak Belediyeciliğe kavuşunca mevcut tüm sorunlarından kurtulacak ve 5 yıldır mahrum kaldığı hizmetlere, layık olduğu görkemli projelere yeniden kavuşacak” dedi.

Çok kıymetli basın mensupları bu güzel Pazar günü sabahını bize ayırdığınız için çok teşekkür edemiyorum hoş geldiniz diyerek söze başlayan M. Necati Işık Bugün sohbet ortamında bir gerçekleşin bir nutuk atar vaziyette değil de ilerleyelim demek istedim.

Tatbikî Beylikdüzü 31.Mart 2019 yerel seçimlere giderken ilçenin kaderi açısından çok önemli seçime doğru ilerliyoruz geçmiş tüm seçimler şuan ki yönetim dahil göz önünde aldığımızda eksikleri, artıları, planlaması, gelecek vizyonu olup olmadığına dahi burada hep birlikte istişare edeceğiz dedi.

Öncelikle öz geçmişimizden bahsedelim Mersin Doğumluyum aslen Muşluyum eğitim hayatımızda ilk öğretim lise hayatından sonra koç üniversitesi işletme bölümünü kazandım Üniversite hayatı bittikten sonra yine üniversite döneminde başlayan siyasi hayatımızda uluslararası politika için İngiltere’den eğitimimi tamamladım.

İngiltere’de üniversite okuduğumuz sırada bir geleceğin liderleri hakkında konferanslar workshoplar düzenliyorduk bir çok liderleri bu konuya dahil ettik ve daha sonra Cumhurbaşkanımız olan Recep Tayyip Erdoğan’a bir teklif götürdük oda bir düşünelim tartışalım kendi aramızda dedi ondan önce benim size bir teklifim olacak dedi ütüveresileriler gençlik kolu başkanımız olurumsunuz dedi bizde kabul ederek aktif siyasi hayatımız başladık bu şekilde en genç il yönetim başkanı olmamıza verile oldu.

Bir Yıl önce Beylikdüzü ilçe başkanı olarak atandım Bu görevimde layıkıyla yerine getirdik Ak partinin özellikle yerel seçimlerde çok daha sağlam hazırlanması 2019 yerel seçim öncesi iktidarın Ak partinin tekrar rakipleri olduklarını hatırlaması için ekibimizle çok ciddi mücadele sergiledik hem siyasi bir mücadele sergilerken hem de ilçenin kendi geleceğini çok farklı sosyal aklanlara da dokunmak istedik bazen dalış yaptık spora etkinlik dikkat çekmek istedik denizdeki ve çevredeki kirliliği dikkat çekmek istedik bazen kafes eylemi yaptık hayvanlar gününde özellikle son zamanlarda gerçekleşen özelikle hayvanlara yönelik aşırı eylemlerde bizle bu noktada daha fazla dikkat çekmek adanda bir kafes eylemi gerçekleştirerek minik dostlarımızın  sahip çıkmaya çalıştık.

Beylikdüzü ilçemizde dört yüz bin komşumuz var bizlerin yaşam alanları olduğu gibi minik dostlarımızdan yaşam anlamlarıdır buna dikkat çekmek istedik, bazen hasta olan komşularımız ziyaret ettik ,bazen rahmetli olanları yakınlarını ziyaret ettik onların anısına bir fidan dikerek onları yad ettik sertifikalarını yakınlarına vererek bir dikili ağaçları olsun dolaysıyla hizmetlerle dolu ilçe başkanlığı görevini idrak ettik .

Ak parti Beylikdüzü Belediye Başkan adaylığımız açıklandıktan sonra artık yeni bir adım artış olduk nasip olursa 31 mart 2109 gevesi burada Beylikdüzü’nün geleceği adına hizmet bayrağını dikeceğiz . bunu yaparken sonuçta ilçe başkanlığı sürecinde de sizlerle bir araya geldik bu süreçte de ben sürekli basının özelikle kamuoyunun eksik ve tarafsız doğru bilgilendirmesi noktasında vatandaşların haber alması  inana cumhuriyet genci olarak çizgimi ortaya koydum.

Yeni bir yola çıktık

İlçe başkanlığının ardından belediye başkan adayı olduktan sonra da  benzer şekilde ve daha da ciddi bir biçimde çalışmalara hız verdiklerini anlatan Işık, Beylikdüzü’nü AK Parti’ye kazandırmak noktasında oldukça iddialı olduğunu da söyledi. Işık, “Beylikdüzü Belediye Başkan adaylığını parti büyüklerimizin açıklamasıyla yeni bir yola çıkmış olduk.

Nasip olursa 31 Mart 2019 gecesi tekrar burada Beylikdüzü’nün geleceği adına hizmet bayrağını dikmek içinde ciddi bir mücadele ortaya koyacağız. Şimdi belediye başkan adaylığı daha hassas bir süreç. İlçe başkanlığımız döneminde noksanlıklarımız olduysa şimdi bunları gidermek için yepyeni bir vizyonla yola çıkmış olduk.

Tabii genç bir belediye başkanı olarak nasip olursa 1 Nisan’dan itibaren öncelik vereceğimiz konular spor ve eğitim olacak. Elbette kronik sorunlar var ama burada bir vizyon çizeceksek 2050 kısa vadeli 2100 uzun vadeli bir vizyon koymak zorundayız” dedi. Beylikdüzü’nün kent vizyonu yok Beylikdüzü’nde birçok eksikliğin olduğunu ve hizmet anlamında ciddi yanlışlar yapıldığını da anlatan Işık, “Geçmişten bugüne bakınca

Beylikdüzü’nün bir kent ideali yok.

Beylikdüzü’ne bir kent vizyonu koyulmamış. Yani bu gün spor alanında sosyal alanlarda ilçenin gelişimine açık bir eylem planı yapılmamış. Bugün hedef ortaya koymazsak hedefe ulaşamayız. Neden 2014’te şuanki yönetim göreve geldiğinde nüfus 220 bindi şu an 400 bin olmuş. Ciddi bir nüfus artışı var. İnşaatları da göz önüne alın onlar da bittiğinde nüfus hızlı bir şekilde 500 bin ya da 700 bine kadar gidecek. Bugün 400 bine ulaşan nüfus var ama nüfusu kaldıracak yatırım yok. Beylikdüzü hep hazırı yedi hazırı yedi dayandı ama şimdi alarm zilleri çalıyor” diye konuştu.

Ulaşım felaket durumda ciddi bir promlem

Mevcut belediyenin Beylikdüzü için hiçbir şey yapamadığını ve ulaşım anlamında da büyük sıkıntılar olduğunu anlatan Işık, “Ulaşıma bakın Beylikdüzü’ne E-5’ten gireyim deseniz sıkıntı, Bizimkent deseniz sıkıntı. Ulaşımda büyük felaket var. Sabah çocuğu okula bırakalım dediğinizde şu 5 dakikalık yolu yarım saatte gidiyorsunuz. Burada Gürpınar’a kadar bu sorunlar devam ediyor. Öncelikle bizler bu nüfus artışına yönelik elimizden geldiğince hızlı bir şekilde elimizden geleni yapacağız. Projelerimiz tamamlandığında bunları da paylaşacağız. Bugün biraz sohbet edelim diye bunu yapmış olduk. Ulaşım noktasında bugün Bizimkent Kavşağı’ndaki sorunu çözemeyen bir iradenin yarın Beylikdüzü’ne ulaşım ve büyük yatırımlar konusunda az çok neler yapıp yapamayacağını sizlerde taktir edersiniz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı diye bir söz var bu yönetimin yapamadıkları yapamayacaklarının da teminatıdır” dedi.

Beylikdüzü için Metro sözü verdi

İlçedeki ulaşımı rahatlatmak için metro ve deniz otobüsü getireceklerinin sözünü veren Işık, “Ulaşım anlamında çok entegre bir ulaşım anlayışı ortaya koyacağız. Biz bugün seçimi alalım 5 senede neler yapabiliriz değil. Uzun vadede neler yapabiliriz biz bu yerel anlayışı benimseyeceğiz. Metro hep konuşulan bir mevzu oldu. Burada Binali Yıldırım gibi güçlü biriyle çalışarak da metro ulaşımını mümkün kılabiliriz. Metrobüsten inen bir komşumuzun sahille bağlantısını sağlayacak yaklaşık 6-7 kilometrelik hafif raylı bir sistemle denize ulaşabileceği bir projeyi tasarlıyoruz. Denize ulaştıktan sonra da komşularımızın Kadıköy’e, Bakırköy’e denizle gidebilmeleri için ulaşım imkanlarını sağlamış olacağız. Bunlar bütçe ve projeleriyle Beylikdüzü’ne çağ atlatacak yatırımlar olacaktır” şeklinde konuştu.

 Bundan sonrada Bir çivi bile çakamazlar.

Beylikdüzü Belediyesi’nin 5 yıl içerisinde borcunu 5’e katladığını ve bu nedenden dolayı hizmet yapamayacak durumda olduğunu da vurgulayan Işık, “Beylikdüzü Belediyesi 2014’te görevi devraldığında 100 milyon lira borç vardı. Bugün geldiğimiz noktada bu borç 500 milyonu aşmış vaziyette. Neye rağmen aşmış? Belediyenin ciddi gelirlerinin yanında son 5 senede satılan arsalara da bakın. Bunları resmi bedelleri toplamı 500 milyon ama gayrı resmi rakam 1 milyarın üzerinde. Yani bu kadar gelir ve bu kadar arsa satışına rağmen maalesef borcu da 5’e katlamışlar. Peki desek ki sizler bölgeyi çok iyi bilen bölgede emek vermiş gazeteciler olarak bana 5 sene içinde yapılan 3 büyük yatırım söyleyin desem bir iki tane sayabilirsiniz. Onları da AK Parti başlatmış bu arkadaşlar gelip tamamlamış. Maalesef Türkiye çağ atlıyor, dünyada yapılan en büyük 10 projenin 5’i Türkiye’de yapılıyor ama Beylikdüzü’nün hali ortada. Bu saatten sonra bu yönetimin Beylikdüzü’ne bir çivi bile çakma hali kalmamıştır. Çünkü son 5 senelik süreçte bu imkanlara rağmen yapamadılarsa bundan sonra da yapmaları imkansızdır” dedi.

İBB’nin desteğini alacağız

Belediye başkanı olması halinde İBB’nin desteğini alacaklarını da anlatan Işık, “İBB’nin, Ankara’nın desteğini buraya getireceğiz ki bu borca rağmen burada yatırımlar yaptıralım. Çünkü artık belediyelerde kafalarına göre kredi çekemeyecekler. Ciddi borçlanmaların       önüne geçmek için önemli bir yapılanma ortaya koyacağız. Şimdi satacak arsa da kalmadı oradan da beklenilen bir şey yok. Ondan dolayı Ankara ve İBB’nin desteğini alarak büyük bir yapılanma ortaya koyacağız. Beylikdüzü’nün bu saatten sonra aksi bir halde yatırmı alma şansı yok. Bir 5 sene daha bu yönetim anlayışıyla gidilirse her şey çok geç olabilir. Bunun için bizler bu heyecanımız ve azmimizle bu gücü ortaya koyacağız” ifadelerini kullandı.

Çalık’a günaydın mesajı

Rakibi olan CHP Belediye Başkan Adayı Mehmet Murat Çalık’a da gönderme yapan Işık, “Şimdi Beylikdüzü’nün adayı geçen demiş ki Beylikdüzü’nü denizle buluşturacağım. Ben de  günaydın dedim. Bu saate kadar yapamadıysan bu saatten sonra bunu yapman ne kadar kolay olabilir siz düşünün. Ben şimdi dalış yapıyorum. Gürpınar’da bir dalalım dedik sekerek denize girdik ayağımıza bir şey batmasın diye. Şimdi oralarda bizler açısından daha sportif daha balık tutabilecek kadar ince bir şekilde düzenlendiği ve farklı donatı alanlarıyla oraların zenginleştirildiğini düşünün Beylikdüzü daha güzel olacaktır. Biz bu güzel ve neşeli vizyonumuzu sizlerle paylaşıp Beylikdüzü’nü çok daha yaşanabilir bir kent haline getirme arzusunun içindeyiz” diye konuştu. Beylikdüzü maskeyle yönetiliyor Beylikdüzü’ndeki mevcut belediyenin söylem ve eylemleri arasında tutarsızlık olduğunu da anlatan Işık şu ifadeleri kullandı;

“Beylikdüzü şu an maske ile yönetiliyor.

Biz bu maske ve algı siyasetini ortadan kaldıracağız. Ben belediyedeki kardeşlerimizi de görüyorum. Bu noktada onların hak ve hukuklarını da koruyacak bu ilçede yaşayan farklı siyasi görüşlere sahip komşularımızla da buluştuğumuz da bizler diyoruz ki bizim vizyonumuz bu. Bunun aynısını nasip olursa belediyecilik anlayışı olarak da buraya yansıtacağız. Bugün sizlerle birlikte çok organizasyon yaptık. Bunlardan biri de cumhuriyet yürüyüşü idi. Cumhuriyet’in inceliklerini iliklerine kadar bir kardeşiniz olarak bu iradeyi ortaya koyduk. Bu noktada bize kuşku ile bakanlar vardı. Ama bu irademizi ortaya koyduktan sonra burada bize kuşku ile bakanların bakış açısı da değişti.” Sanayiye ışık olacak Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni (BOSB) ziyaret ederek sanayici iş adamlarıyla bir araya gelen AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, bölgedeki işsizliğe çözüm bulacağını söyledi. AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık, Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi’ni (BOSB) ziyaret etti. Programa BOSB Başkanı Adnan Keleşoğlu, Bakır ve Pirinç Sanayi Sitesi Başkanı Haydar Aslan, Sınırlı Sorumlu İstanbul Birlik İşletme Kooperatifi Başkanı Ali Tan’ın yanı sıra birçok sanayici iş adamı katıldı. Belediye başkanlığı döneminde sürekli sanayicilerle irtibat halinde olacağını vurgulayarak konuşmasına başlayan Başkan Adayı Işık, “Sizlerin gösterdiği yol ve tavsiyeler bizlerin önünü açacaktır” dedi. 

Beylikdüzü’nde bir ilkleri yaptık

AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanlığı döneminde ilk defa Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştiren Mustafa Necati Işık, bütün AK Partililer ile tek çatı altında yürümüştü. Yürüyüşe AK Parti Milletvekili Emine Sare Aydın Yılmaz, Gürpınar eski Belediye Başkanı Velittin Küçük, Beylikdüzü eski Belediye Başakanı Vehbi Orakçı ve vatandaşlar katılmıştı. Yürüyüş öncesi partililere, “Beylikdüzü’ndeki bu kutlu yürüyüşün yol arkadaşları” şeklinde seslenen Işık, isminin aday olarak açıklanmasının ardından bütün aday adaylarıyla bir araya geleceğini söyledi.

Milletimiz sandıkta cevabını verecek

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve CHP İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile ilgili gelen sorulara da yanıt veren Işık, İmamoğlu’nun ilçeye yaptığı hizmetler için kendisine teşekkür etti. Işık, “Yönetim başarılı mı başarısız mı bunu ben değil milletimiz söyleyecek. Sandıkta cevap verecek. Mevcut belediye başkanının eksiği var mı yok mu? Hizmeti varsa Allah razı olsun. Mesela Yaşam Vadisini korudu sağolsun. Yeşillendirdi güzel süslerle süsledi. Kültür Merkezi’ne gelelim, 10 sene önceki bizim yaptığımız kültür merkezini tekrar açtılar. Ama içerisinde güzel bir kütüphane açtılar. Teşekkür ediyorum. Ama bunun yeterli olmadığını bizim mahalle bazlı da bunları açacak bir iradeyle ilerleyeceğimizi söylemek istiyorum” dedi.

Adaylık için ön görüşmem olmadı

Kendisine gelen; “İstanbul’da 2018 yılında atanan 7 ilçe başkanı belediye başkan adayı olarak atandı bunlardan biri de sizsiniz. Beylikdüzü’ne geldiğinizde başkan adayı olacağınızı biliyor muydunuz?” şeklindeki soruya da cevap veren Işık şöyle konuştu; “Buraya ilçe başkanı olarak geldiğimde belediye başkan adayı olarak mı geldim gelmedim noktasında ne söylesem akıllarda soru işareti kalacaktır. Ama bu noktada samimiyetle söylemek isterim ki bu konuda hiçbir şekilde ne il başkanımız ne partimizin herhangi bir büyüğünden bu noktada hiçbir görüşmem olmadan ilçe başkanlığını kabul ettim. . O zaman da söyledim; benim bir aday adaylığım yok dedim. Aday adaylığımla ilgili hiçbir görüşmem de altını çiziyorum olmadı. Fakat daha sonra beni layık gördüklerini öğrendim. 7 ilçe başkanının aday olması da bence önemlidir. Çünkü ilçenin kalbini mekanizmasını en iyi onlar bilir. Bunun güzel bir tablo olduğunu düşünüyorum.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün