Haberler

Mustafa Necati Özfatura vefat etti

Türkiye Gazetesi yazarlarından, çok kıymetli büyüğümüz Mustafa Necati Özfatura Cenab-ı Hakk’ın rahmetine kavuştu.


Yeşilay onursal başkanı, gazeteci-yazar, avukat, em. Albay kıymetli M. Necati Özfatura ağabeyimiz 40 yıldır Türkiye Gazetesi’nden dış politika yazıyordu.

SSCB’nın dağılıp yok olacağını ilk söyleyen isim olan Özfatura, ABD’nin de yıkılacağını belirtmişti. Rusya’yı gördü ama Amerika’yı göremedi. Onun göremediği bu olayı Allah bize göstersin inşallah.


Mustafa Necati Özfatura, kalemini Türk-İslam dünyasının hizmetine sunmuştu. Ehl-i Sünnetin sağlam bir savunucusu Din-i İslam’ın askeriydi. Bütün ömrünü; kalemiyle ve kelamıyla cihad ile geçirdi.
Çok ağır hastaydı. O halde bile kalemini düşürmedi ve yazmaya devam etti.Allahü teala gani gani rahmet eylesin. Makamını Cenneti âlâ eylesin inşallah…

Mustafa Necati Özfatura kimdir?

Mustafa Necati Özfatura gazeteci, yazar, emekli asker

Yeşilay Eski Genel Başkanı


17 Mayıs 1930 tarihinde Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğdu. 1950 yılında, Harp Okulu’ndan topçu subayı olarak mezun oldu. 1960’da ABD’de füze okulunda eğitim gördü. 1962’den 1976 yılına kadar Hava Kuvvetleri’nde füze subayı olarak görev yaptı. Emekli olduktan sonra Türkiye gazetesinde dış politika yazarlığına başladı. Evli ve beş çocuk babası.

ESERLERİ:

Kurtlar Sofrasında Ortadoğu 1-2, Afganistan Destanı, Defacto Cezayir, Ah Bosna.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün