TEKNOLOJİ

Google Chrome mu ? Microsoft’ Edge mi?

Microsoft, Edge tarayıcısı üzerinden Google Chrome indirmek isteyen kullanıcılara uyarı mesajı gönderiyor. Edge Güvenlik açısından Google Chrome çok daha iyi ve güvenlik gesinlikle indirmeyin uyarısı yapıyor.

Dünyanın en popüler internet tarayıcısı Google Chrome, genellikle aşırı işlemci ve RAM tüketmesiyle oldukça eleştiriliyor. Ancak yine de milyarlarca kullanıcı Chrome’dan vazgeçmiyor.

Microsoft’un kullanıcılara sunduğu Edge tarayıcısı ise genellikle Chrome indirmek için kullanılıyor. Görünüşe göre Microsoft, bu durumdan oldukça rahatsız.

google safari firefox edge
Hangi Web Tarayıcısı Daha Güvenli ?

KULLANICILARI UYARIYOR

Edge tarayıcısı üzerinden Chrome indirmeye çalışan kullanıcılar, Microsoft’un pencere bildirimleriyle karşı karşıya kalıyor.

ABD’li şirket, kullanıcılara varsayılan Windows tarayıcısı Microsoft Edge’e geçerek zamandan ve paradan tasarruf edeceklerini vadeden uyarılar gönderiyor.

Microsoft, Edge’in Chrome ile aynı teknolojide olduğunu, hatta ondan daha güvenli olduğunu söylüyor. Öte yandan bu uyarıları alan birçok kullanıcı, Microsoft’u eleştiri yağmuruna tuttu.

Teknoloji editörü Neville Lahiru; “Edge’i bu kadar agresif bir şekilde zorlamalarına gerek yok. Aslında şu anda oldukça iyi bir tarayıcı. Ancak Microsoft’un yaptığı, kullanıcıların daha da kaçmasına neden oluyor.” dedi.

Microsoft, daha önce de Edge tarayıcısı hakkında müşterilere baskı yapmış ve çeşitli yasal sorunlarla uğraşmak zorunda kalmıştı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.