GÜNDEM

İstanbul’un birçok ilçesinde lodos etkili oldu

İstanbul büyük bir bölümünde etkili olan lodos, hayatı olumsuz etkiliyor. İstanbul Valiliği can kaybının 4’e yükseldiğini duyurdu. Üçü ağır 19 kişi de yaralı.

İstanbul Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıların ardından lodos Türkiye’nin batısında etkisini gösteriyor.

Meteoroloji kırmızı kod uyarısı verirken, fırtına saate 80 kilometre hıza ulaştı. Bir çok bölgede maddi zarar verirken vatandaşların gerekmedikçe dışarı çıkmamalarını uyarıda bulundu. Geç saatlere kadar etkili olacak olan Lodos İstanbul ve Bir çok ilçede etkili oldu Bazı evleri çatıları uçtu, Bazı araçlar derildi , Motosiklet sürücülerini sürükledi.

hertaraf firtina
Bir Çok Bölgede Maddi Hasarlar Meydana Getirdi

İstanbul Valiliği’nden konuyla ilgili bir açıklama geldi. Açıklamada,  “AFAD verilerine göre 1’i yabancı uyruklu, 3’ü vatandaşımız olmak üzere maalesef 4 can kaybı yaşanmış; 3’ü ağır, 19 vatandaşımız da yaralanmıştır” denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden de etkili olan fırtınaya ilişkin açıklamada şunlar kaydedildi:

“Lodos nedeniyle 33 çatı uçtu, 192 ağaç, 52 trafik ışığı ve yön tabelası devrildi,  232 tehlike arz eden parça düştü, 12 araç da hasar gördü.”

İstanbul’da Çatalca Serbest Bölge’de kapı girişindeki saat kulesi lodosun etkisiyle devrildi.

Ekran Resmi 2021 11 29 17.55.11
Çatalca Saat Kulesi Yıkılışı

Denizde etkili olan lodos sonucu deniz seferleri iptal edilirken, balıkçıların ve yat sahiplerinin liman dışına çıkmamaları için sık sık uyarılar yapıldı.

İstanbul’da gemi geçişleri çift yönlü olarak durduruldu.

Ekran Resmi 2021 11 29 18.05.09
Denizlerde Dev dalgalar Oluştu

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.