BEYLİKDÜZÜ

10 Mahalle Muhtarı Afet Bilgilendirme Toplantısı’nda Buluştu

Abone Ol  

Beylikdüzü Belediyesi ilçe genelinde yürüttüğü “Afet ve Acil Durum Hazırlıkları” ile ilgili mahalle muhtarlarına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, muhtarların sorumlulukları altında bulunan Afet Toplanma Alanları’na ilişkin ayrıntılı bilgi verildi.

MUHTARLAR AFET BILGILENDIRME TOPLANTISINDA BULUŞTU 9
10 Mahalle Muhtarı Afet Bilgilendirme Toplantısı’nda Buluştu 3

Beylikdüzü Belediyesi, ilçe genelinde yürüttüğü “Afet ve Acil Durum Hazırlıkları” kapsamında Beylikdüzü’nün 10 mahallesinde görev yapan muhtarlara bilgilendirme toplantısı düzenledi. Beylikdüzü Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda muhtarlara; Afet ve acil durum yönetim merkezi, verilen afet eğitimleri ve merkezin çalışma esasları anlatıldı. Bunun yanı sıra tamamlanarak faaliyete geçen Afet Eğitim Merkezi, Afet Anı Koordinasyon ve Lojistik Destek Merkezi (Dereağzı Mahallesi), Afet Sonrası Kapalı Barınma ve Lojistik Destek Merkezi (Cumhuriyet Mahallesi) ve Afiş Konteynerleri hakkında da bilgiler verildi. Muhtarlara sorumlulukları altında bulunan Afet Toplanma Alanları’na yönelik ayrıntılı bilgilerin de verildiği toplantı sonunda ayrıca Beylikdüzü’nün güncel toplanma alanları ve afetlerle ilişikli kent bilgilerini içeren ‘Mahalle Afet Toplanma Alanları Haritası’ teslim edildi. 

Afet anında koordinasyonun sağlanacağı merkezler anlatıldı

2022 yılında gerçekleştirilecek çalışmalarla ilgili de sunum ve bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda, ilçede afet anına ve acil durumlara ilişkin yapılan hazırlıklar da konuşuldu. Ayrıca; afet ve acil durum eğitimleri, afet hazırlıklarının aktif takip edilebildiği Beylikdüzü Afet Bilgi Sistemi (ABİS) , beylikduzuhazır.com internet sitesi, Beylikdüzü Hazır mobil uygulaması ve Beylikdüzü Arama ve Kurtarma Ekibi hazırlıkları hakkında da muhtarlara bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu