İYİ YAŞAM

14 Şubat’ta Kim, Ne Hediye Bekliyor?

Abone Ol  

Bu özel günü unutulmaz kılmak isteyenler, en anlamlı hediye için arayışlarını sürdürüyor. Hediye konusunda henüz bir fikir üretmediyseniz ya da “Hediyeye ne gerek var aşkımız yeter” diyenlerdenseniz aman dikkat! Avantajix.com’un önceki araştırmalarında her on kadından dördünün hediyesiz bir 14 Şubat’ı, ilişkinin bitmesi için gerekçe olarak gördüklerini unutmamak gerekiyor.

14 Şubat’ta eşe, nişanlıya, sevgiliye ne hediye alınır? Erkekler ve kadınların hediye beklentileri neler?

Türkiye’nin ilk para iadeli alışveriş sitesi Avantajix.com, üyelerinin bir kısmı arasında 14 Şubat için hediye seçmekte zorlananlara yol gösterecek, tüketicilerin alışveriş alışkanlıklarını ortaya çıkaran bir anket düzenledi.

14 Şubatta Kim Ne Hediye Bekliyor 1
14 Şubat’ta Kim, Ne Hediye Bekliyor?

TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ LİSTE BAŞI

Anketten çıkan sonuç hem erkeklerin hem de kadınların hediye alırken kredi kartı limitlerini zorlayacak cinsten. 

Erkeklerin yüzde 48’i, kadınların da yüzde 39’u hediye olarak cep telefonu, bilgisayar, akıllı saat, bileklik, kulaklık gibi teknolojik ürünler bekliyor.

Erkekleri en çok mutlu eden diğer hediyeler ise sırasıyla giyim-aksesuar (yüzde 18), spor malzemeleri (yüzde 16), kitap-müzik-hobi (yüzde 12) ile parfüm-kişisel bakım ürünleri (yüzde 6).

Kadınlar için de teknoloji ürünleri kategorisini takip eden diğer hediyeleri; giyim-aksesuar (yüzde 20), parfüm-kişisel bakım ürünleri (yüzde 14), çiçek-çikolata (yüzde 12), ev dekorasyonu (yüzde 8), kitap- müzik-hobi ürünleri (yüzde 7) oluşturuyor.

PARFÜM SON DAKİKA HEDİYESİ

Ankete katılanların dörtte üçü hediyeyi son güne bıraktıklarını söylüyor.

Parfüm ise buluşmaya giderken alınan son dakika hediyesi olarak “kadın ve erkeklerin kurtarıcısı” oluyor.

E-TİCARET’İN BEKLENTİSİ 2 MİLYAR TL

Öte yandan online alışveriş sektörü 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla 2 milyar TL’lik ciro hedefliyor.Avantajix.com Dijital Pazarlama Direktörü Sevda Köseibiş, Sevgililer Günü’nün, Anneler Günü ile birlikte perakende ve eğlence sektörünün en canlı olduğu dönem olduğunun altını çizerek, “Her iki sektörün Sevgililer Günü haftasındaki ciroları 10-12 milyar TL’yi buluyor. Satışların yüzde 20’lik kısmı ise online yapılıyor. Özellikle gençler, karşılaştırma siteleri aracılığıyla alacakları hediyeyi en uygun fiyata bulabiliyor. Romantik bir akşam yemeği planlıyorlarsa fırsat sitelerinden çok özel fiyatlar alabiliyorlar. Harcamalarını Avantajix.com gibi her alışverişte nakit para ödeyen siteler üzerinden yaptıklarında, bu özel günleri cüzdanlarını fazla hırpalamadan atlatabiliyorlar” diye konuştu.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu