TEKNOLOJİ

Akıllı telefon alırken dikkat edeceğiniz hususlar nelerdir ?

Bir Akıllı telefon alma kararı verirken en çok hangi konulara dikkat etmelisiniz işte size Akıllı telefon alma kılavuzu diyebileceğiniz hususlardan bahsenceğiz. Akıllı telefonlar için satın alma kılavuzu, bir sonraki akıllı telefonunuzu satın alırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları ve püf noktaları. İşte bilmeniz gerekenler…

Akıllı telefon Şu anda yeni bir akıllı telefon satın almayı planlıyorsanız bu kadar seçenek arasında kafanız karmakarışık olabilir. Akıllı telefon pazarı, her yıl yüzlerce modelin piyasaya sürülmesiyle büyük patlamalara tanık oluyor.

Bazıları DSLR benzeri kameralar vaat ederken, diğerleri iş bilgisayarınızı katlanabilir cihazlarıyla değiştirme sözü veriyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz ve tercih edebileceğiniz çok şey var ama bu kolay değil.

Şimdi ne seçeceğiniz ne kadar ödemeniz gerektiği, hangi markaları göz önünde bulundurmanız gerektiği ve diğer benzer sorgular hakkında size rehberlik edeceğiz. Bunlardan bazılarını aklınızda tutmanız, karar verme sürecinde size kesinlikle yardımcı olacaktır.

Apple Türkiye fiyatlarına zam yaptı!
Apple Türkiye fiyatlarına zam yaptı!

Akıllı Telefon Satın Alırken Akılda Tutulması Gerekenler!

Bütçeniz

Satın alma kararı verirken en önemli faktör budur. Bir telefonda sadece 10.000 ₺ harcama konusunda rahatsanız, bu seçeneği çok fazla düşünmenize gerek yok. Arkadaşınız daha pahalı bir iPhone 13 aldı diye bütçenizi zorlamanıza da gerek yok. Telefonlar değer açısından hızlı değer kaybederler ve en fazla 2 yıl boyunca kullanacağınız bir telefon için, ekstra harcamanın kullanıcı deneyiminize herhangi bir değer katıp katmayacağını iyi düşünün.

İhtiyaçlarınız

Başka bir önemli faktör! Sadece aramak, mesajlaşmak, yardımcı programlar ve ara sıra sosyal medya için bir akıllı telefon istiyorsanız, neden üst düzey bir amiral gemisine binlerce ₺ harcıyorsunuz. Uygun fiyatlı bir telefonla işinizi halledebilirsiniz. Bir fotoğrafçı veya blogger iseniz, paranızı bir kameralı telefona harcamak bir gerekliliktir. Oyun oynamayı seviyor musun? O zaman sadece bir oyun telefonuyla yetinin. Mesele şu ki telefonunuzdan ne istediğinizi belirleyin.

akillitelefon
Akıllı Telefon Modelleri

OS/Platform

Android mi, iOS mu? Buna iyi karar verin. Ama nihayetinde sana uygun birini seç. Android genellikle dosya sistemine erişebileceğiniz ve sevip özelleştirebileceğiniz Windows PC’lerde büyüyenler için tanıdıktır. iOS nispeten farklı ayrışmıştır, yüksek düzeyde cihaz, daha iyi uygulama kalitesi, daha iyi optimizasyon istiyorsanız bütün bunlar Apple’ın entegre ekosistemine erişim ile birlikte gelir.

Ekosistem

Bu çok önemlidir. Zaten bir Android TV tabanlı akıllı TV, bir Windows dizüstü bilgisayar, Google Asistan tabanlı bir akıllı hoparlör ve bazı akıllı ev aletleriniz varsa, tüm bu ürünlerle kolayca entegre olabileceği için bir Android telefona bağlı kalmak daha iyidir. MacBook’unuz varsa, Apple Watch takıyorsanız ve AirPods dinliyorsanız, bir iPhone en iyi seçimdir. Hangi ekosisteme yatırım yapacağınızı kontrol edin ve buna göre adım atın.

akilli telefon modelleri
Akıllı Telefonlar

Görünüş

Telefonunuz tüm gün sizinle kalır ve bu nedenle kişiliğinizi tanımlayan bir şey gibi algılanır. Bir oyuncuysanız, gösteriş yapmak için bir oyun telefonunun agresif tasarımına ihtiyacınız vardır. Abartısız ama göz alıcı bir tasarım mı arıyorsunuz? Bu sizin için iPhone 13 olabilir. Servet harcamadan göz kamaştırıcı bir şey mi arıyorsun? Redmi Note 10 Pro’ya bakabilirsiniz. Telefonunuz kişiliğinizin bir ipucudur, bu nedenle akıllıca seçin.

Tamir Edilebilirlik ve Satış Sonrası Servis

Bu büyük önem taşıyan özelliktir. Satış sonrası servis ve tamir edilebilirlik çok önemlidir. Bu nedenle, hizmet merkezleri daha erişilebilir olan bir marka seçin. Ayrıca, hangi telefonların onarımının kolay olduğu konusunda araştırma yapmalısınız. Örneğin, süslü bir katlanabilir telefonun onarımı çok zaman alabilirken, bir iPhone 13’ün geleneksel form faktörü nedeniyle onarılması kolay olabilir.

Dayanıklılık ve Güvenilirlik

Telefonunuz, karşılığını iade almak istediğiniz bir yatırımdır. Bu nedenle, telefonunuzu en az 2-3 yıl kullanmalısınız. Yazılım güncellemeleri ve güvenlik yamalarıyla düzenli olarak desteklenen bir telefonu tercih edin. Plastik gövdeli bir telefon istemeyebilirsiniz, ancak uzun vadede dayanıklıdırlar ve çok fazla kötüye kullanımda daha dayanımlıdırlar. Cam gövdeli bir telefon birkaç olumsuz kullanım içinde parçalanabilir. Bu nedenle, akıllıca seçin.

Aksesuarlar

Telefonunuzdan en iyi şekilde faydalanmak için aksesuarlara ve ekipmana ihtiyacınız olduğu açıktır. Bu nedenle, dünyanın çok fazla aksesuar yaptığı bir modeli seçin. Örneğin, iPhone çok popüler bir akıllı telefondur ve bu nedenle dünyanın herhangi bir yerinde aksesuar bulabilirsiniz. Benzer şekilde, bir Samsung ve Xiaomi telefon için aksesuar bulmak Asus ROG Phone veya Motorola Razr’dan daha kolaydır.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.