GÜNDEM

Amerika YPG’ye Desteğini artırmaya devam ediyor

Amerika Dışişleri Bakanlığı’na bağlı bir heyet, PKK’nın Suriye’deki kolu YPG ile bir görüşme gerçekleştirdi. YPG, ABD’den kendilerine verilen desteğin artırılmasını istedi.

Amerika Hain terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG, ABD‘nin desteğiyle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Son olarak ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan bir heyet,  YPG Genel Komutanı Mazlum Kobani ve DSM Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ahmed ile bir araya geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı heyetine, Yakın Doğu İşlerinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Ethan Goldrich başkanlık ederken, ABD’li bazı diplomatlar da eşlik etti.

abd 5262
AMERİKA ASKERLERİ YPG İŞBİRLİĞİ

‘AMERİKA BİZE VERDİĞİ DESTEĞİ ARTIRSIN’ İSTEĞİ

Rojava’ya yapılacak yardımların ele alındığı görüşmede YPG, ABD’den kendilerine verilen desteğin artırılmasını istedi.

Bölgede birlikte çalışma vurgusunun dikkat çektiği görüşmeye dair bir de video paylaşıldı.

ABD Dışişleri Bakanlığı heyetinden YPG’ye ziyaret

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.