TATİL GEZİ

Apart otellerin yıkılması turizmi baltalıyor.

Abone Ol  

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Bilal Korkmaz, otelciler, seyahat acentesi yöneticileri, Alanya-Gazipaşa Havalimanı yöneticileri ve Alanya Belediyesi birim amirleri katıldı. Toplantıda 2021 turizm sezonuna ilişkin değerlendirmeler ile 2022 yılı beklentileri değerlendirildi.

Apart otellerin yıkılarak konuta dönüştürülmesi Alanya turizmini olumsuz etkiliyor.

alanya
Apart otellerin yıkılması turizmi baltalıyor. 3

Apart otellerin yıkılarak konuta dönüştürülmesinin önüne geçmek için mücadele ettiklerini

ifade eden Başkan Yücel, şöyle konuştu:

“Son 10 yılda turizm tesisleri yıkılarak konuta dönüştürüldü. İskandinav turistlerin tercih ettiği apart otellerin yıkılması Alanya turizmini olumsuz etkiledi. Turizm ve ticareti korumak için apart otellerin yıkılmasından rahatsızlık duyuyoruz. Önlem alarak apart turizminin devam etmesini sağlamak istiyoruz. Alanya’nın değerlerini korumak istiyoruz.”

Sili: Fiyat politikasını çok dikkatli planlamamız gerekiyor

ALTİD Başkanı Burhan Sili, Alanya Belediyesi’nin sahillerde uygulamaya koyacağı tek tip sahil büfesi uygulamasına destek verdiklerini belirtti. 2022 yılına ilişkin de değerlendirme yapan Sili, “Dünyanın önde gelen turizm şehirlerinden biri olmamıza rağmen Alanya’mızın en önemli sorunlarından biri ‘Ucuz tatil destinasyonu’ olarak tanımlanması. Son dönemlerde döviz hareketliliği ve enflasyon hesaplarını göz önünde bulundurarak fiyat politikasını çok dikkatli planlamamız gerekiyor.

Fiyat, kalite dengesini bozmadan yapılacak bu çalışmada konaklama ve acente temsilcileri başta olmak üzere hepimiz bu sorumluluğu paylaşmalıyız. Potansiyelimizin farkında olarak hem bölge hem ülke ekonomimize daha fazla değer katmalıyız” diye konuştu.

TÜRSAB BYK Başkanı Bilal Korkmaz, “Avrupa pazarında Türkiye açısından yüzde 30 artış bekleniyor. Olumsuz bir durum yaşanmazsa iyi bir sezon geçeceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu