TEKNOLOJİ

Apple iPhone 14 Pro özellikleri netleşti!

Apple iPhone 14 Pro özellikleri netlik kazandı. Bu da yetmezmiş gibi teknoloji devinin 2023’te piyasaya sürmeyi planladığı iPhone 15 için bile detayları gelmeye başladı. Alınan bilgilere göre bu telefonların en çok değişen özellikleri nelerdir ?

Apple iPhone 14 Pro Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte yeni nesil Apple iPhone serisi ile ilgili sızıntılar ve söylentiler online olarak su yüzüne çıkmaya başladı. Yaklaşan Apple iPhone 14 serisi hakkında zaten birçok şey ortaya çıkmıştı ancak serinin resmi olarak piyasa sürülmesinden önce detaylar gelmeye devam ediyor.

iphone 15 pro
Apple iPhone 15 Pro

Şimdi, MacRumors’tan analist Ming-Chi Kuo’nun TF International Securities’den araştırma notuna atıfta bulunan yeni bir raporu, Apple iPhone kamera teknolojisinin önümüzdeki iki yıl içinde yükseltileceğini iddia ediyor. Ayrıca, yükseltilmiş kameranın Tayvan merkezli üretici Largan Precision’ın pazar payını, gelirini ve kârını artırmasına yardımcı olacağı da eklendi. Şirket, dünyanın en büyük akıllı telefon kamera lensleri tedarikçisi ve dünya genelinde pazar payının yaklaşık yüzde 30’unu oluşturmakta.

ios15 preview 7cyc4jhx1zma large 2x
Apple iPhone 14 Pro kamera özellikleri netleşti!

Apple iPhone 14 Pro yeni özellikleri netleşti!

Apple iPhone 14 Pro modellerinin, 8K video kaydı desteğine sahip olacak 48 megapiksel kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Yüksek kaliteli videolar, piyasaya sürüldüğünde Apple’ın AR/VR cihazı için uygun olacak. iPhone 14 Pro modellerindeki kamera, pazardaki diğer birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefonlarda hali hazırda kullanılan bir teknoloji olan piksel gruplama yoluyla hem 48 megapiksel hem de 12 megapiksel görüntüleri yakalayabilecek.

Bu da yetmezmiş gibi iPhone 15 hakkında bile detaylar geliyor. 2023 yılında piyasaya sürülen Apple iPhone 15 serisinin periskop lens ile geleceği bildiriliyor. Bu, optik yakınlaştırma yeteneklerini önemli ölçüde artıracağından, fotoğraf çıktısını daha da artıracaktır.

2022 yılında tanıtılması beklenilen iPhone 14 Pro modellerinin delikli ekran tasarımı ile birlikte gelmesi bekleniyor. beynet’in haberine göre, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max güncellenmiş ekran sunacak ve böylece mevcut iPhone modellerindeki çentik veda edecek.

Delikli ekran, Apple’ın ön kamera için hala yer bırakırken daha büyük bir ekran alanı sağlamasına izin verecek. Bunun Android akıllı telefonların birkaç yıldır kullandığı bir tasarım olduğunun altını çizmek gerekiyor. Apple bu tasarıma geçiş yapması durumunda, Face ID donanımının da ekranın altına taşınması gerekecek.

İddialara göre, 6.1 ve 6.7 inç boyutlarında olacak iki ek Pro olmayan iPhone ise Apple’ın delikli tasarımını daha pahalı iPhone’larla sınırlandırmasıyla çentik sahibi olmaya devam edecek. Apple, 2022’de 5.4 inçlik ‌iPhone‌ mini modelini de kaldıracak ve bunun yerine 6.1 ve 6.7 inç boyutlarında dört iPhone‌ serisi sunacak.

Apple’ın bu yıl iPhone 13 Pro modellerinde zaten kullanılan 120 Hz ProMotion yenileme hızlarına izin vermek için ‌iPhone 14‌ Pro modellerine LTPO OLED ekranlar da tedarik edeceğini söylüyor.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.