EKONOMİ

Asgari Ücrette Vergi İndirimi Haberi Geldi

Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş son zamanlarda zam müjdesini bekliyorlardı. Artan enflasyon ve artan hayat pahalılığı sebebiyle yüksek zam beklentisine sonunda müjdeli cevap geldi.

Asgari Ücret ve Vergi İndirimi haberi geldi. 2021 Mayıs ayı itibariyle açıklanan rakama göre Türkiye’de asgari ücrete çalışan vatandaş sayısı 13 milyon 515 bin 264 kişidir. Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş son zamanlarda zam müjdesini bekliyorlardı.

Artan enflasyon ve artan hayat pahalılığı sebebiyle yüksek zam beklentisine sonunda müjdeli cevap geldi. Ayrıca yaşanan ekonomik sıkıntıların getirisi olan yüksek vergiler için gelecek zamanda yeni uygulamalar olacağı açıklandı. Tüm bu başlıkların detayına ve Asgari ücret ne kadar zaman gelecek? Asgari ücrete vergi indirimi olacak mı? Gibi soruların cevaplarına bu haber yazısıyla net bir şekilde ulaşabileceksiniz.,

Türkiye’de yaşayan milyonlarca, asgari ücret alan vatandaşlar için aralık ayında netleştirilmesi itibariyle %30’luk bir zam geleceğini müjdesi verildi. Asgari ücretin zam oranıyla hesaplaması yapıldığında bu zam yaklaşık 750 TL gibi ücret skalasına denk geliyor. Özellikle artan fiyat pahalılığı sonucunda asgari ücretle çalışan kişiler kıt kanaat geçinmeye çalışırken bir de maaşlarına uygulanan vergilerle sıkıntı yaşıyor. Geçmiş yıllardan beri vergi konusunda indirime gidilmesi talebi asgari ücret alan vatandaşlar tarafından çokça gündeme getirilse de herhangi bir aksiyon alınamamıştı.

Beylikdüzü Ağaçlandırılmaya Devam Ediliyor
Beylikdüzü Ağaçlandırılmaya Devam Ediliyor

Ancak meclise sunulan yönergeler sonucunda bu konu bu günlerde tekrar gündeme taşınmış bulunmakta. Vergi kesintilerinin yavaş yavaş kaldırılması veya asgari ücretlere uygulanan vergilerde indirime gidilmesi için yönerge kabul edilirse 2022’nin ocak ayında bu yönde çalışmaların başlayacağı açıklandı.

Aralığın ilk haftasında bu yönerge meclise sunulacak ve bütün siyasi parti milletvekillerinin katılacağı oylamada net karar ortaya çıkacak. Yönerge kabul edilir ve 2022 yılında uygulanmaya başlarsa, asgari ücret ile çalışan vatandaşlar rahat bir nefes alacak ve artan hayat pahalılığına bir nebze olsun uyum sağlayabilecek.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.