İYİ YAŞAMPSİKOLOJİ

Aşkı bitiren bazı davranışlar

Yeni bir ilişkiye başlarken bunun doğru olup olmadığını anlamak zor olabilir. Fakat aşkın karmaşık olması gerekmez. İşte aşkı olduğundan çok daha karmaşık hale getirmenin yolları…

1- İSTEDİĞİNİZ İLİŞKİ TÜRÜNÜ BELİRLEMEMEK

Karşılaştırmayı ve kılavuz aramayı bırakıp nasıl bir ilişki istediğinize odaklanın. Çünkü ne istediğinizi bilirseniz, benzer birini bulmanız o kadar kolay olacaktır.

2- GEREĞİNDEN FAZLA DÜŞÜNMEK

İlişkinin nereye gideceğini belirleme telaşında ileriyi göremeyebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin düşüncelerini sürekli düşünmek yerine ana odaklanın. Bu, gerçekten bir gelecek olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

3- VARSAYIMLARLA HAREKET ETMEK

Yeni bir ilişkide anlaşmazlıklar konusunda uzlaşmak çok kolay olmayabilir. Böyle durumlarda kafanızdaki varsayımlar yerine partnerinize davranışının sebebini sorun ve onu dinleyin.

4- BAŞLARDA AŞIRI ÇABA GÖSTERMEK

İlişkinin başında heyecanlanmak, karşınızdaki kişiyi etkilemek istemeniz gayet doğaldır. Ancak yalnızca ilk zamanlar değil, ilerledikçe de tutarlı olun. Aşırı çaba göstermenin faydası yoktur. Bunun yerine iyi bir izlenim bırakın.

5- TARTIŞMALARIN BÜYÜMESİNE İZİN VERMEYİN

Bir ilişkide açık iletişim çok önemlidir. Partnerinizle bir sıkıntı yaşadığınızda ona karşı dürüst olun ve onunla paylaşın. Böylece aranızdaki kişisel bir kin oluşmasını engellersiniz.

6- DUYGULARINIZI KONTROL ALTINA ALAMAMAK

Yaşanan sıkıntılarda kaçmak savaşmaktan daha kolaydır. İlişkinin gidişatında bir sıkıntı gördüğünüzde hemen pes etmeyin. Bu sebeple ilişkiden vazgeçmeden önce geçmişinizi düşünün ve duygularınızı iyi tartın.

7- HER ZAMAN HER ŞEYİN İYİ OLMASINI BEKLEMEK

Yeni bir ilişkinin size getirdiği enerjiyi ve güzel duyguları seviyor olabilirsiniz. Ancak ilişkiler zaman geçtikçe olgunlaşırken bir dizi değişiklikten geçmeniz gerekebilir. Her şeyin iyi olması düşüncesi yerine her durumda birlikte olmaya odaklanın.

8- İLİŞKİLER BAZEN SIKICI OLABİLECEĞİNİ KABULLENMEMEK

Yeni bir birliktelik romantik, eğlenceli ve heyecan verici olabilir. Ancak her şey sürekli böyle devam etmeyebilir. Zaman zaman can sıkıcı şeyler de yaşayabileceğinizi kabullenin.

9- AİLE VE ARKADAŞLARLA TANIŞTIRMAK İÇİN ACELE ETMEK

Bir süredir birlikte olduğunuz kişiyi hemen aileniz ya da arkadaşlarınızla tanıştırmayın. En önemli olan sizin birbirinizi tanımanızdır. Eğer her şey yolunda devam ederse partnerinizi arkadaşlarınızla da ailenizle de tanıştırmak için bolca zamanınız olacaktır.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.