BEYLİKDÜZÜMÜZİK

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’dan Yılbaşı Konseri

Abone Ol  

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası(BGSO) Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde (BAKSM) düzenlenen “Yılbaşı Konseri”nde sahne aldı.

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Beylikdüzü Sahnesi’nde gerçekleşen konserde, Beylikdüzü’nün genç yeteneklerinden oluşan Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası ve Beylikdüzü Çoksesli Korosu müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı. Toplamda 135 genç yeteneğin sahne aldığı gecede Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korusu ile birlikte şarkılar söyleyerek geceye renk kattı. Başkan Çalık ve Gençlik Korusu, dinleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

BAKSM’de düzenlenen ‘Yılbaşı Konseri’nde Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası sahne aldı. Şef Hakan Tepeli yönetimindeki, 90 kişiden oluşan orkestra Beylikdüzü Sahnesi’nde gerçekleşen konserde unutulmaz bir akşama imza atarak, dinleyenlere müzik ziyafeti yaşattı. Konserde, Türk bestecilerine ait eser ve düzenlemeler BGSO yorumuyla hayat buldu. Müzikseverlerin ilgisinin oldukça yoğun olduğu konsere Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra ilçe protokolü ve yüzlerce vatandaş da katıldı. Mart 2018 yılında kurulan ve Ekim 2021 itibariyle 90 kişi ile çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra Beylikdüzü Sahnesi’nde, Beylikdüzü Çoksesli Korusu’nda bulunan gençler de yer aldı. Toplamda 135 genç yeteneğin sahne aldığı gecede BGSO, geniş repertuarıyla salonu dolduran yüzlerce vatandaşa muhteşem bir müzik şöleni sundu.

Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası Yılbaşı Konseri

“İnşallah 2022 yılı hepimiz için güzellikleri beraberinde getirir”

Sanatın iyileştirici gücünün önemine dikkat çeken Başkan Çalık, “Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Muhteşemdiniz, enerjiniz muhteşem. Beylikdüzü her zaman güzel işler yapıyor. Bundan sonra da güzel işler yapmaya devam edecek. İnşallah 2022 yılı hepimiz için güzellikleri beraberinde getirir. Mutlu huzurlu bir memlekette buluşuruz. Bizleri yalnız bırakmayan sanatseverlerimize de teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Beylikdüzü Çoksesli Gençlik Korusu ile birlikte şarkılar söyleyerek geceye renk kattı. Başkan Çalık ve Gençlik Korusu, dinleyenler tarafından ayakta alkışlandı. Çalık, renkli görüntülere sahne olan konserin sonunda, gençlere plaket ve çiçek takdim etti.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu