BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü Hacı Naif Akkuş Camii ibadete açıldı

İnşaat sektörünün güvenilir markası Akkuş Gayrimenkul’un, Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yapımını tamamladığı Hacı Naif Akkuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. 2021 yılında temelleri atılan Hacı Naif Akkuş Camii, aynı zamanda taziye evi, kütüphane ve gençlik merkezi gibi alanları da bünyesinde barındırıyor.

Gayrimenkul ve inşaat sektörünün güvenilir markası Akkuş Gayrimenkul’un Beylikdüzü Belediyesi iş birliğiyle yapımını tamamlayarak, Beylikdüzü halkına hediye ettiği Hacı Naif Akkuş Camii düzenlenen törenle ibadete açıldı. Törende Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, aile büyüğü Hacı Naif Akkuş, aile üyeleri, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, siyasi parti liderleri ve pek çok değerli konuk hazır bulundu.

Haci Naif Akkus Camii
Hacı Naif Akkuş Camii

Modern mimari konseptte tasarlanan ve 2021 yılında temelleri atılan Hacı Naif Akkuş Camii, aynı zamanda taziye evi, kütüphane ve gençlik merkezi gibi alanları da bünyesinde barındırıyor. 

Toplam 3 bin 17 metrekarelik alanda konumlanan ve bin kişi kapasiteli caminin açılışında bir konuşma yapan Akkuş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Akkuş, caminin inşasında emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ederek söze başladı. Akkuş şunları söyledi: “Hepimizin bildiği gibi camiler, islam medeniyetinin kalbidir. Camiler mimberi olan, mihrabı olan, kürsüsü olan ibadet edilen yerlerdir. Ama bunlara ek olarak esas itibariyle camiler, bütün toplumu içine alan mekanlardır. Camiler dini, sosyal, kültürel ve güncel konuların konuşulabildiği, sosyalleşmenin olduğu yerlerdir. Biz de bölge insanına bu alanda hizmet etmek anlayışıyla çıktığımız yolda; şükürler olsun ki açılışımızı yapacağımız bugünlere ulaşmak nasip oldu.

Bildiğiniz gibi Akkuş ailesi olarak 2013 yılından bu yana gayrimenkul alanında projeler inşa ettik. Bölgenin inşasına, şekillenmesine katkıda bulunmak gayreti içerisindeyiz. İlçe sakinlerimizin hayatlarında kalıcı izler yaratmayı hedefimize bir halka daha eklemiş bulunuyoruz. Bu camiyle babamız, aile büyüğümüz Naif Akkuş’un da bir arzusunu yerine getirmiş olduk.”

Tören, açılış konuşmaları ve kurdele kesiminin ardından toplu iftarla sona erdi.

Akkuş Grup hakkında:

1988 yılında kurulan Akkuş Grup, halihazırda tekstil ve inşaat sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. 1993 yılında tekstil sektörüne adım atan grup, 2006 yılında kurduğu tekstil üretim tesisi ile sektörde hızlı bir büyüme gerçekleştirerek Türkiye’deki en büyük 500 şirket sıralamasına girmeyi başardı. Tekstil sektöründe elde ettiği bu başarı, grubun inşaat sektörüne giriş yapmasını tetikledi. Mardin Organize Sanayi Bölgesi, Avcılar Ambarlı ve Güneşli de olmak üzere sahip olduğu üç tesisinde ürettiği tekstil ürünlerinin tümünü Avrupa’ya ihraç eden grup, bünyesinde bine yakın bir istihdam sağlıyor. Tekstilde elde ettiği köklü tecrübesini, finansman gücüyle birleştirerek altı yıl önce Akkuş Gayrimenkul adıyla inşaat sektörüne adım atan grup, 2017 yılında Lübnanlı iş ortağı El Khatib Group ile kurduğu BOSS4 İnşaat şirketi çatısı altında ‘Alya Komutları’ markasıyla yeni projeler geliştiriyor. BOSS4 İnşaat kurulduğu günden bu yana altı yılda Alya markasıyla toplam 8 projeyi, 631 adet konutu ve 38 ticari gayrimenkulün inşaatını tamamlayarak zamanında teslim etmiş bulunuyor. Son olarak Bahçeşehir’de ‘Alya Bahçe’ Beylikdüzü’nde ‘Alya Dream’ ve Zeytinburnu’nda ‘Alya Konutları Merkez Efendi’ projelerine başlayan BOSS4 İnşaat, hali hazırda toplam altı projede bin 75 adet konut ve 35 ticari gayrimenkul alanın inşaatı sürecine devam ediyor. Öte yandan; şehir merkezine yakın lokasyonlarda proje ve arsa geliştirme faaliyetleri devam eden şirket, bugüne kadar toplam binden fazla aileyi ev sahibi yapmış bulunuyor.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.