BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü Mahalle Araları Tır Parkına Döndü

Beylikdüzü Yakuplu ve Marmara Mahallerinde özellikle akşam saatlerinde mahalle aralarına park eden TIR ve kamyonların sayısının her geçen gün artması birçok sorunu beraberinde getiriyor.

Beylikdüzü ilçe merkezinde özellikle Marmara ve Yakuplu Mahallesi akşam saatlerinde TIR parkına dönüyor. Şehir dışından ilçedeki limanın bu bölgede olması sebebiyle malzeme taşıyan TIR’lar, Kamyon Garajının yetersiz kalması nedeniyle mahalle aralarına ve yol kenarlarına park ediyor. Yakuplu Mahallesi’nin yanı sıra, Marmara Mahallesi, Liman yolu ve çevresi ile Hürriyet bulvarı civarı da TIR ve kamyonların park alanı haline geldi.

Özellikle Hürriyet Bulvarına Tırların girmesi büyük tehlikelere davet çıkarıyor salı günleri kurulan pazar yoluna girerek tehlikeyi kat kat artırıyor bir ölüm bir trafik kazası olduktan sonra Önlem almaya başlarlar o zaman iş işten geçmiş olcak sayın yetkililer. Trafik Kanununa göre zorunlu haller dışında mahalle aralarına ve sokaklara park etmesi yasak olan TIR’lar denetimsizlik nedeniyle boş buldukları yerlere gelişigüzel park ediliyor.

mahalle aralari tir parki oldu
Beylikdüzü Mahalle Araları Tır Parkına Döndü

Yüksek tonajlı araçlarını rastgele boş buldukları yere park eden araç sahipleri mahalle aralarında ve ana caddelerde hem görüntü kirliliğine hem de trafik sorununun daha da büyümesine yol açıyor. Yakuplu Mahallesi’nin hemen yanında bir kamyon garajı olmasına rağmen araç sahipleri TIR ve kamyonlarını buraya park etmek yerine kendilerine yakın olan yerleri tercih ediyor. Özellikle gece geç saatlerde park etmek için sokaklara giren TIR’ların meydana getirdiği gürültü ve neden oldukları sıkışıklık büyük sıkıntı oluşturuyor.

Durumu defalarca Beylikdüzü Kaymakamına, Beylikdüzü Emniyet Müdürlüğü yetkililerine iletmemize rağmen bir çözüm üretilmediğini söyleyen vatandaşlar, “Apartmanlarımızın önü, yol kenarları, sokaklar adeta kamyon ve TIR garajına döndü. Yetkililere defalarca şikâyet etmemize rağmen bu konuyla ilgilenmiyorlar.

Sadece ceza yazmakla bu işin çözülmeyeceği ortada. Araçlar keyfi olarak park etmeye devam ediyor ve her geçen gün de park eden araç sayısı artıyor. Özellikle Yakuplu Mahallesi, Marmara Mahallesi, Liman yolunun çevresi bu durumdan dolayı çok dertli. Artık bu soruna kalıcı çözümler üretilmeli” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.