BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü’nde Kentsel dönüşüm tam gaz devam ediyor

Beylikdüzü Belediyesi, ilçedeki tüm kentsel dönüşüm süreçlerini destekliyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında yapılan incelemeler sonucu, Beylikdüzü’nde tespit edilen bin 45 riskli yapıdan 974’ünün yıkımı gerçekleştirildi.

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2021 YIL INDA DA 7 24 SAHADAYDI 4
default

71 riskli bina için işlemler devam ederken yıkımı yapılan 110 binanın yapımıyla ilgili iskân çalışmalarının sürdüğünü belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Kentimizi daha dayanıklı hale getirmek, tedbirleri ve afet yönetimini iyileştirmek için canla başla çalışıyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm projelerinde yapılan yanlışlıklar şunlar olabilir:

  1. Yerel halkın katılımı ve ihtiyaçlarının dikkate alınmaması: Yerel halkın fikirleri, görüşleri ve ihtiyaçları projelerin başarısı için önemlidir. Yerel halkın katılımı sağlanmadığı veya yeterli değer verilmediği zaman projelerde hatalar ortaya çıkabilir.
  • Rant amaçlı planlama: Bazı kentsel dönüşüm projeleri, özellikle de arsa değerlerinin yüksek olduğu bölgelerde rant amaçlı olarak yapılabilir. Bu durumda projelerin halkın yararına değil, belirli bir grup veya kişinin çıkarına olduğu düşünülebilir.
  • Çevre sorunları: Kentsel dönüşüm projelerinde çevre sorunlarına da dikkat edilmelidir. Özellikle, yeşil alanların azaltılması, doğal kaynakların tüketilmesi, hava ve su kirliliği gibi sorunlar ortaya çıkabilir.
  • Tarihi ve kültürel mirasın korunmaması: Kentsel dönüşüm projeleri yapılırken, tarihi ve kültürel mirasın korunması da önemlidir. Bazı projelerde tarihi yapıların yıkılması veya tahrip edilmesi gibi sorunlar yaşanabilir.
  • Maliyetler: Kentsel dönüşüm projeleri genellikle yüksek maliyetli olabilir. Bu maliyetlerin doğru hesaplanması ve finansman kaynaklarının doğru yönetilmesi önemlidir. Aksi takdirde, projeler yarım kalabilir veya halkın mağduriyetine sebep olabilir.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.