Kripto Para

Bitcoin 2021 Sonu Fiyat Tahminleri!

Abone Ol  

Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya iyi bir başlangıç yaptı ve fiyat yaklaşık olarak üç hafta sonra yeniden 65.000 dolar üzerine yükseldi. Bitcoin’in yılı kapatmasına yaklaşık olarak 7 hafta kaldı ve BTC’nin yıl sonu hedefleri de giderek daha fazla önem kazanıyor.

Bitcoin Fiyat Hareketleri Bitcoin 2021

Bitcoin bugün yakaladığı ivme ile birlikte 66.589 dolara kadar yükseldi ancak sonrasında bir miktar geri çekilme oldu. Bitcoin’in rekor seviyesinin 66.998 dolar olduğu göz önünde bulundurulduğunda aslında rekora çok yakın olduğumuz ifade edilebilir.

Güncel grafikler göz önüne alındığında şu anda 66.000 dolar ve 66.500 dolar seviyelerinde dirençler olduğu ifade ediliyor. Bu dirençlerin kırılımı ise 70.000 dolarlık yeni rekora gidecek yolu temizleyebilir. Bununla birlikte gün bitmeden BTC’de yeni rekor gelebileceği da yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Hedefleri Bitcoin 2021

Bitcoin’de pek çok analist yıl sonunda altı haneli rakamları hedefliyor. Özellikle u noktada sizin de aşina olduğunuz gibi PlanB’nin tahminleri dikkat çekiyor. PlanB, Kasım ayı sonunda Bitcoin’in 93.000 dolar ve Aralık sonunda da 135.000 dolar olmasını bekliyor.

bitcoin
Bitcoin 2021 Sonu

PlanB’nin analizleri kendi modeli olan stock-to-flow’a dayanıyor. Eğer PlanB’nin tahmini doğru çıkarsa yıl bitmeden BTC’de altı haneli rakamları görebiliriz.

Buna ek olarak bazı uzman isimler hedefleri çok daha yukarıya koyuyor ve 400.000 dolara kadar yıl sonu hedefleri bulunuyor. 400.000 dolarlık hedef 7 hafta içinde görülmesi çok zor olsa da 100.000 dolarlık hedefin çok uzak olmadığı düşünülüyor.

Buna ek olarak BTC fiyatının bu hedefler öncesinde ilk büyük direnç ile 72.000 dolar bandında karşılaşabileceği düşünülüyor. 72.000 doların üzerine doğru yapılacak keskin bir yukarı yönlü hamle ise 80.000 doların resme dahil olmasını sağlayabilir.

Ancak her ne kadar şu anda yükseliş beklentileri olsa da yatırımcılar mutlaka kripto para piyasasının volatilitesini göz önünde bulundurulmalı ve kendi araştırmaları sonucunda pozisyon almalı. Bitcoin 2021

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu