TEKNOLOJİ

Çamaşır Kurutma makinesi alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ?

Çamaşır kurutma makinesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktaları sizler için sıraladık işin uzmanlarının görüşlerini aldık. Eğer kurutma makinası alma niyetiniz var ise bu içeriğimize göz atmanız oldukça faydalı olacaktır!

Bu içeriğimizde, kurutma makinası alırken hangi modeli seçeceği konusunda kararsız kalanlar için kurutma makinalarının avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz.

oktaydtm camasir kurutma makinasi 3 c5Vo.jpg
Kurutma Makinesi

Elbette birçok üründe olduğu gibi kurutma makinası alırken de dikkat etmeniz gereken önemli unsurlar mevcut. Biz de Beynet.com olarak kurutma makinası alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini detaylı olarak ele alacağız.

Kurutma makinelerinde en merak edilen sorulardan biri de, Isı pompalı mı yoksa yoğuşmalı mı daha iyi? sorusu olarak karşımıza çıkıyor. Aslında her ikisinin de teknolojileri farklı olduğundan, her ikisinin de birbirine kıyasla farklı avantajlarının ve dezavantajlarının olduğu bir gerçek.

camasir kurutma makinesi alirken di v28u.jpg
En iyi Kurutma Makinesi

Ancak giysilere en az zarar veren ve daha az elektrik tüketen, hatta a+++ sınıfı tüketimi bile olan ısı pompalı kurutma makinelerini tercih etmeniz daha faydalı olabilir.

Çamaşır asmak ve çamaşırların kurumasını beklemek insanları hem bedenen hem de psikolojik olarak oldukça yoran bir süreç. Ailede bulunan bireylerin tamamı çalışıyor ise, fertlerin ailece birbirine ayıracağı vakit ya akşamları birkaç saat ya da hafta sonları bir iki gün oluyor. Hak verirsiniz ki, kimse kalan bu vakitte, çamaşır asmak ve çamaşırların kurumasını beklemek gibi bir eylem için zamanını tüketmek istemez.

camasir 5a65fb274acbd xl
En Ucuz Kurutma Makinesi

Eğer zaman kavramı sizin için sorun değilse bile, kurutma alanının yetersizliği ya da soğuk kış günlerinde çamaşırlarınızın uzun süreler beklenmesi dahi canınızı sıkmaya yeter bir durum. Ayrıca hiç de estetik durmayan asılı çamaşırların görüntüsü de oldukça can sıkıcı bir durum.

Özellikle de çalışanlar, bebeği olanlar ya da bebek düşünenler veya evde çamaşır kurutmak için yeri olmayanlar için kurutma makinesi kurtarıcı olabiliyor.

en iyi kurutmali camasir makinesi h 0qe9.jpg
En Kaliteli Kurutma Makinesi

Peki kurutma makinesi alırken nelere dikkat etmeli?

1. Öncelikle kurutma enerji tüketimine dikkat etmek gerekiyor. (Mesela A+++ yazıyorsa, enerji tüketimi rakiplerine kıyasla oldukça iyidir)

2. Bunun yanı sıra alacağınız model kurutma sonrası kazanını temizleyebiliyor mu? Buna dikkat etmek gerekiyor. (Zira kurutma sonrası çamaşır tozları kazanda kalabiliyor)

3. Kurutma makinenizin hangi modlara sahip olduğu oldukça önemli. Çamaşırların hassasiyetine uygun olarak detaylı kurutma modları olmalı.

4. Hem yıkama hem de kurutma yapan kurutma makinelerinin yıkama hacmi ile kurutma hacmi aynı olmayabiliyor. Örneğin; yıkama hacmi 9 kg olduğu halde kurutma hacmi 4kg olabiliyor. Bu önemli bir detay ve bu detaya özellikle dikkat etmek gerekiyor.

5. Elbette kurutma makinesini almadan önce, makineyi koyacağınız yerin ölçülerini almanız faydanıza olacaktır. Basit gibi görünen bu durum, dikkate almadığınız taktirde gerilmenize sebep olabilir.

Kullandığımız birçok ürünün avantajlarının yanı sıra dezavantajları da var. Kurutma makinelerinin avantajlarından bahsettik, şimdi bir de dezavantajlarından bilgi verelim.

Dezavantajı: Kurutma makinelerinin en büyük dezavantajı, çamaşır makinelerine oranla daha fazla enerji tüketiyor olması. Ayrıca bazı makinelerin çamaşırları yıpratması da söz konusu olabiliyor.

Eğer bu ve benzeri içerikler ilginizi çektiyse, bu gibi içeriklerin devamının gelmesini istiyorsanız, bizi takip etmeye devam etmeniz yeterli. Bizleri sosyal medya platformlarından ve web sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.