TEKNOLOJİ

Apple’ın çoklu şarj cihazı ne zaman çıkıyor

Abone Ol  

Apple ürün yelpazesine her geçen gün genişletiyor bunun yansıra bu cihazları şarj etmek bir teknolojiler gerektiğini düşünen Apple Mühendisleri yeni bir çoklu şarj cihazı üzerinde uzun zamandır çalışılıyor. AirPower ismini verilen yeni cihaz bir çok Apple ürünlerini aynı anda şarj etme özelliği sunuyor.

Apple Birkaç yıl önce başarısız AirPower deneyine rağmen, Apple‘ın ürünleri için hala çok cihazlı bir şarj cihazı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bloomberg’den gelen yeni bir rapora göre Apple, tüm büyük cihazların “birbirlerini şarj edebileceği” bir fikir için çok cihazlı bir şarj cihazının yanı sıra kısa ve uzun mesafe kablosuz şarj teknolojisi geliştiriyor.

apple çokluşarj cihazi
Apple’ın çoklu şarj cihazı

Bu, Apple‘ın çok cihazlı bir endüktif şarj çözümü geliştirme çalışmalarının ilki değil. Haziran ayında, Apple başarısız AirPower deneyini gerçekleştirmişti. Şimdi güvenilir bir kaynak olan Bloomberg’den Mark Gurman, Power On bülteninin son sayısında Apple’ın hâlâ bu çoklu cihaz şarj cihazı üzerinde çalıştığını bildirdi. Bu sistem  iPhone ve Apple Watch şarj cihazları ile kullanılan MagSafe Duo’dan farklı olacak.

Apple’dan tüm cihazları şarj eden “çoklu şarj cihazı”

Gurman, Apple’ın kısa ve uzun mesafe kablosuz şarj çözümleri üzerinde de çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Bu tür bir teknoloji, günümüzde mevcut olan mevcut endüktif “kablosuz” şarj teknolojisinden bağımsız olacak.

Apple uzun vadede her bir ana ürününün birbirini şarj edebileceği bir “gelecek hayal ediyor.” Örneğin, bir iPhone sonunda AirPod’ları veya bir Apple Watch’ı şarj edebilecek.

Apple’ın hala sonunda piyasaya sürmeyi planladığı bir tür çoklu cihaz şarj cihazı üzerinde çalıştığı düşünülüyor. Sözde kablosuz şarj, iPhone için birkaç yıldır söylentiler arasındaydı, ancak sonuçta meyve vermedi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu