KÜLTÜR SANAT

Derin-İz Koleksiyonu Sanal Galeri ile Dijital Platformda

Abone Ol  

Derin-İz Uzun yıllardan beri sanat alanındaki çalışmaları ve ressam kimliğiyle tanınan Günsu Saraçoğlu’nun dijital art çalışmalarının yer aldığı “Derin-İz” isimli sanal sergisi sanatseverlerle buluştu.

Derin-İz Günsu Saraçoğlu; sanal sergisi ve son dönemdeki çalışmaları hakkında şöyle bilgi verdi:

“Pandemi döneminde başlayan dijital art çalışmalarımı, sanal galeriyle sanatseverlerle ilk defa buluştu ve bu beni çok heyecanlandırıyor. Dijital art çalışmalarım ilk yurtdışı sunumu geçtiğimiz Eylül ayında İtalya’nın Forli şehrinde gerçekleşen EuroExpoArt Fair’da NeoArtGallery bünyesinde sergilendi. Daha sonra UbiVerse ve Talenthouse gibi uluslararası sanat platformlarındaki farklı projelerde yer aldı.

Son yıllarda akrilik ve karışık teknik üzerine yoğunlaşan çalışma tekniklerime pandemi döneminde dijital art eklendi. Vizyonuna ve sanat alanındaki tecrübelerine güvendiğim Ferdan Yusufi’ye, bu teknik üzerinde ilerlemem konusunda beni cesaretlendirdiği için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde fiziksel olarak bir sergi planlamaktayım. Pandemi süreci benim yaşantımda yepyeni yollar açtı.

Resim çalışmalarımın yanı sıra mikado Dijital İletişim Ajansı’nı kurdum. mikado İletişim, tüm hizmet sektörlerine dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi, içerik üretimi ve kreatif uygulamaları ve medya ilişkileri yönetimi ana başlıklar altında çeşitlenen hizmetler vermektedir. Sanat alanında geniş bir vizyona ve tecrübeye sahip olan mikado İletişim, sanal galeri alanında birçok sanatçının çalışmalarını izleyicileriyle buluşturdu.

Yıllar evvel tanıtım hizmeti olarak tasarlanmış olan sanal galeri pandemi süreciyle birlikte dijital alanda reel sergilerin yanı sıra sanatseverlerle sanatçıyı buluşturan bir değer haline dönüşmüştür. Gelişen teknoloji ile birlikte geleneksel sanat faaliyetlerinin kaliteli bir şekilde artarak sürmesini diliyorum.”

Pandemi sürecinde gelişen ve değişen sanat anlayışıyla hazırlanan Günsu Saraçoğlu’nun “Derin-İz” isimli sanal galerisini ilgili linkten izleyebilirsiniz.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu