GÜNDEM

Dilan Polat’ın mal varlıklarına dondurma kararı

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın mal varlıkları ile ilgili inceleme başlatılmıştı. Soruşturmada çiftin mal varlıklarını dondurma kararı çıktı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) haklarında “Kara para aklama ve vergi kaçırma” gibi birçok iddia bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın mal varlıklarıyla ilgili inceleme başlatılmıştı. Dilan ve Engin Polat çifti ile birinci, ikinci derece yakınlarının hakkında mal varlıklarını dondurma kararı çıktı. Aynı kişilerle ilgili yurt dışına çıkış yasağı konduğu da öne sürüldü.

MASAK, Dilan Polat, eşi, akrabaları ve 16 şirketle ilgili rapor hazırlamıştı. Raporda, şirketler arasında şaibeli ilişkiler bulunduğu ve naylon fatura keserek vergi matrahının azaltılmaya çalışıldığı öne sürüldü.

Dilan Polat Bu kadar parayı nasıl buldu

İş yerlerine yapılan saldırılarda gündeme gelen ve “vergi kaçırma” iddialarıyla tanınan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konuldu. Ayrıca Polat çifti hakkında yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.