TATİL GEZİ

En İyi Seyahat Arkadaşlarını Bulmak İçin 8 İpucu

Abone Ol  

Bu yıl boyunca yeni kültürleri, gelenekleri ve gelenekleri keşfetmeyi planlıyor olabilirsiniz, ancak bunu tek başınıza yapmak istemeyebilirsiniz. 

Sonuçta, yeni yerleri keşfetmek, ülkeleri arkadaşlarınızla birlikte keşfetmek her zaman daha iyidir, ancak aile üyelerinizden veya arkadaşlarınızdan hiçbiri sizinle gitmek istemiyorsa, bir seyahat arkadaşı bulmayı tercih edebilirsiniz.

En iyi Seyahat Bununla birlikte, birini seçmek göz korkutucu ve zaman alıcı bir süreçtir, özellikle de sizinle aynı sayfada olacak birini bulmanız gerekeceğinden, muhtemelen merak ediyorsunuzdur – en iyisini bulmak için hangi ipuçlarını kullanmalıyım? seyahat arkadaşı? Neyse ki, aşağıdaki makale tüm konuya biraz ışık tutacak, bu yüzden, daha fazla uzatmadan, neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine bir göz atalım:

1. Ortak Bir Şeye Sahip Olmalısınız

ortak arkadas

Fotoğraf Çekmek

En İyi Seyahat Sağlamanız gereken ilk şeylerden biri, düşündüğünüz seyahat arkadaşınızla gerçekten ortak bir noktanızın olmasıdır. Örneğin, dağlara tırmanmayı seviyorsanız, yüksekten korkan birini seçmeniz sizin için uygun olmayacaktır. Bir şehrin gizli harikalarını keşfetmeyi seviyor musunuz yoksa alışverişle zaman geçirmeyi mi tercih edersiniz ?

Elbette, birlikte her şeyin tadını çıkarmak zorunda değilsiniz, ancak ne tür gezginler olduklarını öğrenmek isteyeceksiniz, özellikle bu, bir güzergah oluşturmanıza yardımcı olacağından, yani planlama yapabileceğiniz anlamına gelir. bir seyahat arkadaşınızla yurtdışında geçireceğiniz günler.

2. Benzerlik Önemlidir Ama Farklı Olmak Çok Fazla

Tamamen size benzeyen biriyle seyahat etmenin en iyisi olduğunu düşünseniz de, bu akıllıca olmayabilir, çünkü çoğunlukla aynı fikirde olmayacağınız şeyler olacaktır. Bu nedenle, bir bakıma biraz farklı olduğunuzdan da emin olmalısınız. Öyleyse, dışa dönük biriyseniz, içe dönük bir kişiyi bulmak uygun olabilir.

Dikkate almak isteyebileceğiniz başka farklılıklar da var. Örneğin, yol tariflerini bulmakta gerçekten kötüysen, o alanda becerikli biriyle seyahat etmek isteyebilirsin. Bunu yaparak, özellikle tartışabileceğiniz daha çok şey olacağından, arkadaşınızla yüksek kaliteli zaman geçirmenizi sağlarsınız.

3. Ne Denemek İstediklerini Öğrenin

arkadaş
Kaynak :Tivter

En İyi Seyahat Bu makaleden çıkarmanız gereken bir şey varsa, seyahatiniz sırasında yalnızca bazı şeyleri dengelerseniz iyi vakit geçireceğiniz gerçeğidir. İsteyeceğiniz son şey, bulunduğunuz şehri keşfetmek ve yeni şeyler deneyimlemek istemeyen bir arkadaşınızın olması, bu yüzden yolculuk boyunca deneyimlemek istediklerini öğrenmeniz gerekir.

Unutmayın, her insanın kendi fikri ve seyahat tarzı vardır, yani bazıları tur yapmayı tercih ederken, diğerleri yeni bir yerde kaybolmayı tercih eder. İşte tam da bu nedenle, yolculuğun nasıl olmasını istediğinizi ve aynı zamanda yol arkadaşınızın nasıl olmasını beklediğini tartışmalısınız.

4. Seçtiğiniz Platform Çok Önemli

Seyahat arkadaşları bulabileceğiniz çok çeşitli web siteleri var, ancak güvenilir ve güvenilir bir tane seçmeniz inanılmaz derecede önemlidir. Sonuçta, profillerinden tamamen farklı biriyle sonuçlanmak istemezsiniz, bu nedenle, bir platform seçmeden önce birkaç seçeneğe göz atın.

Ek olarak, bu tür web sitelerini inceleyen çok çeşitli platformlar vardır; bu, hangilerinin güvenilir olduğunu ve hangilerini kullanmaktan kaçınmak isteyebileceğinizi bulmak için bunları kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu inceleme sitelerinin mükemmel bir örneğini görmek istiyorsanız, daha fazla bilgi için burayı tıklayabilirsiniz.

5. Bütçelerinizin Benzer Olması Gerekiyor

Herhangi bir satın alma veya rezervasyon yapmayı düşünmeden önce, oturup ikinizin de sahip olacağı bütçe hakkında konuşmalısınız. Neden? Eh, her insan parasını farklı şeylere harcıyor, ancak bir restoranda yemek ve gezi gibi bazı aktivitelerin tadını birlikte çıkarmak için, bütçenizin aynı sayfada olması gerekiyor.

6. Yeni Şeyler Denemek İstiyorlar mı?

Yeni bir ülkeyi keşfedeceksiniz, bu da yeni bir kültüre dalacağınız anlamına gelir. Ziyaret ettiğiniz ülkede insanların sahip olduğu bazı gelenek ve görenekleri keşfetmeye istekliyseniz, seyahat arkadaşınızın da aynısını yapmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle ister yeni yiyecekler deniyor ister bir uçurumun tepesine tırmanıyor olun, bunu arkadaşınızla yapıp yapamayacağınızı bilmek isteyeceksiniz.

Sonuçta, yeni çevreyi keşfetmezseniz yolculuğunuz tamamlanmayacaktır, bu nedenle, yeni şeyler denemeye istekli birini bulmalısınız, bu bir daha asla deneyemeyecekleri anlamına gelse bile. Bunu yaparak, her şeyi kendiniz için çok eğlenceli hale getirecek ve yeni şeyler öğreneceksiniz.

7. Kendi Başlarına İyi Olup Olmayacaklarını Kontrol Edin

Kendi kendinize yapmak isteyebileceğiniz bazı aktiviteler olabilir. Örneğin, ziyaret ettiğiniz ülkede akrabalarınız varsa, onları kendiniz ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle, potansiyel arkadaşınıza bazı şeyleri kendi başınıza yapmanıza uygun olup olmayacaklarını sormalısınız.

arkadas

8. Komik mi?

Bunun o kadar önemli olmadığını düşünseniz bile, aslında öyledir. Aslında, özellikle seyahatinizin yarısını sessizlik içinde geçirmek istemeyeceğiniz için, sağlamak isteyeceğiniz en önemli şeylerden biridir. Bunu yaparak, bir otobüsü kaçırdığınıza gülmek anlamına gelse bile, iyi vakit geçirmenizi ve her şeyin çok daha keyifli olmasını sağlarsınız.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu