GÜNDEM

Engin Altay: HDP’nin PKK ile ilişki yok diyor

Abone Ol  

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, partisinin ittifak içinde olduğu HDP ile ilgili açıklamalarda bulundu. “HDP’yi terör örgütü olarak görmüyorum” diyen Altay, “HDP’nin PKK ile ilişkisi varsa minimalize etmesini ben de isterim. İddialar var, gördüğüm bir ilişki ben bilmiyorum.” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, pişkin pişkin milletin aklıyla dalga geçercesine bir tv kanalına çıkmış HDP ile ilişkimizi artık yavaş yavaş milletin bilmesi gerektiğini 2023 seçimlerinde ortak hareket edeceğiz iyi parti, hdp ,ve chp seçimde işbirliği yapacağız diyor.

PKK’Lı DEMİRTAŞ’A ÖZGÜRLÜK İSTEDİ

CHP Grup Açıklamasında partisinin ittifak içinde olduğu HDP ile ilgili görüşlerine yer veren Altay, “Biz HDP’yi terör örgütü görmüyoruz. Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın cezaevinde tutulmasını doğru bulmuyoruz. Bu konularda açık ve cesuruz.” ifadesini kullandı.

“HDP’NİN PKK İLE İLİŞKİSİNİ GÖRMEDİM”

Terör örgütü PKK elebaşı Öcalan’ın heykelini dikmek isteyen Selahattin Demirtaş’ı ve Kandil’e selam gönderen Pervin Buldan’ı görmezden gelen CHP’li Altay, şu ifadeleri kullandı:

“LEGAL VE MEŞRU BİR PARTİ”

Altay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“HDP 6 milyon oy almış en az AK Parti kadar, MHP kadar, CHP kadar İyi Parti kadar legal bir siyasi partidir, meşrudur. PKK da Türkiye Cumhuriyet için bir tehdittir, eli kanlı terör örgütüdür, bertaraf edilmelidir.”

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu