BEYLİKDÜZÜİYİ YAŞAM

Halil İbrahim Türkgenç, Yerel Basına kapılarını açtı

Halil İbrahim Türkgenç’in “Yerel Basına Hacamat” programı adı altında organize edilen programda Yerel Basın Birliğine üye olan gazeteciler, peygamberimizin kuvvetli sünneti ve tavsiyesi olan Hacamatı yerine getirdiler.

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği (YBBD) Genel Başkanı Nezir Karayün, 2. Başkan Yardımcısı Kadir Özel ile birlikte Yerel Basın Mensupları toplu halde hacamat yaptırdılar.

Halil İbrahim Türkgenç’in “Yerel Basına Hacamat” programı adı altında organize edilen programda Yerel Basın Birliğine üye olan gazeteciler, peygamberimizin kuvvetli sünneti ve tavsiyesi olan Hacamatı yerine getirdiler.

Peygamberimizin sünneti ve aynı zamanda eski geleneksel Çin tıbbından gelen bir yöntem olan hacamatın bilinen en etkili faydası ağır metalleri temizlediği bilimsel olarak kanıtlanmış. Etkili bir tedavi metodu olan Hacamatın Müslümanlar tarafından Miraçtan bize gelen bir hediye olarak kabul geldiğine inanılmaktadır.

252899791 10159369348289827 2805806940651916713 n
Yerel Basın Gazetecileri

Beylikdüzü’nün sevilen iş adamı, aynı zamanda EuroModa Group Yönetim Kurulu Başkanı, Beylikdüzü Karadenizliler Derneği Başkanı olan Halil İbrahim Türkgenç, Türkiye Yerel Basın Birliği Genel Başkanı Nezir Karayün, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Kutlu, Gazeteci Osman İslam, Gazeteci Kadir Özel ve diğer YBBD üyelerine Şirketinin kapılarını açtı. Özel olarak Hacamat için Yerel Basın Birliği üyelerine tahsis ettiği nezih ve temiz bir ortamda basın mensupları hacamatlarını yaptı.

Gazetecilerin hacamatlarını hijyenik ortamda bir defalık kullanılıp atılan malzemeler ile yapan, dededen kalma mesleğini icra eden Urfalı Hacamatçı Selim bey hacamatın faydaları ile ilgili olarak şunları söyledi:

 Hacamat kandaki toksinleri, zehirli atıkları, serbest radikaller ve hazır gıdaların verdikleri zararları temizler. Kana detoks uygular.

– Hacamat vücudu rahatlatmak için en etkili yöntemdir, stresi azaltır, çabuk sinirlenmeyi önler, sinirlerin pamuk gibi olmasını sağlar.

– Hacamat olmak nezle, grip gibi üst solunum yolu hastalıklarında şifa sürecini hızlandırır

– Baş ağrısı, kadın erkek herkeste her yaşta görülebilen bir sağlık sorunudur. Hacamat kronikleşmiş bağ ağrılarını geçirmekte çok önemli rol oynar.

– Hacamat kan yapımını uyarıp, kansızlık (anemi) eksikliğinin tedavisine yardımcı olur.

– Hacamat halk arasında Sara hastalığı olarak bilinen Epilepsi nöbetlerinde nöbet şiddetini ve sayısını azaltır.

– Hacamat tembellik ve uyuşukluğu giderip, vücudu resetler, kendinizi enerjik hissetmenizi sağlar.

– Baş dönmesi en sık karşılaşılan sağlık sorunlarındandır. Hacamat bazı baş dönmesi türlerinin geçmesinde de çok etkilidir.

– Vücudumuzun uyarılara ani tepki vermesine refleks denir. Hacamat refleksleri güçlendirir.

– Hacamat bütün diş hastalıklarının tedavisinde yardımcı rol oynar. Diş ağrısının geçmesinde de hacamattan yararlanılabilir.

– Hacamat hücreler arası matrikste viskoziteyi (yapışkanlığı) azaltır.

– Hacamat kas ve bağ dokusundaki esnekliği artırır. Dokulardaki ve eklemlerdeki sertlikleri yumuşatır.

– Hacamat kan damarlarındaki geçirgenliğini artırır, böylece organlara daha fazla oksijen gider, hücreler yenilenir.

– Hacamat görme hücrelerini de yenileyip gözlerin daha keskin görmesini sağlar. Göz hastalıklarının tedavisine de yardımcı olur.

– Uykusuzluk, rahatsız uyuma, çok uyusak ta uykuyu alamama günümüzde en sık görülen uyku problemlerindendir. Hacamat olmak sinirleri rahatlatıp tüm uyku problemlerine şifadır.

– Adet sancısı, regl ağrısı, adet döneminde yaşanan kramplar çoğu kadının kabusu olan, çok sıkıntı verici bir durumdur. Hacamat regl dönemi düzensizliklerini giderir, regl döneminin ağrılı, kramplı geçmesini önler.

– Hacamat uyuşturucu bağımlılığından kurtulmakta, sigarayı bırakmada çok yardımcıdır.

– Hacamat cildin oksijenle beslenmesini sağlayıp, cilt hastalıklarını önlemede çok etkilidir. Ciltte ve vücutta yağlanmayı önler.

– Hacamat stres ile başa çıkmada etkilidir. Anksiyete ve sinirlilik için en etkili tedavilerdendir.

– Yüksek tansiyon damar tıkanıklığından strese kadar pek çok nedenden meydana gelebilir. Hacamat yüksek tansiyonu düşürür.

-Hacamat kasları gevşetip, kaslara kramp girmesini ve kulunçları önler.

– Depresyon kendini mutsuz hissetme, karamsarlık halidir. Hacamat depresyonda mutluluk hormonu olan(endorfin, serotonin) salgılatır.

– Hacamat zayıflamış organ fonksiyonlarını geri kazandırır.

– Hacamat yaralar ve ülserlerin iyileşmesini hızlandırır.

– Hacamat vücuttaki iltihabı giderir. Sinüzit tedavisinde bağışıklığı güçlendirir.

– Hacamat damarlardaki esnekliği artırıp hemoroid basur oluşumunu önler. Var olan basurların geçmesini sağlar.

– Hacamat damarları temizleyip yüksek kolesterolü düşürür.

– Hacamat göz ağrısı ve göz tansiyonunda hemen etkisini gösterir.

– Migren şiddetli baş ağrısı, mide bulantısı ve ışığa duyarlılık şeklinde belirti veren modern çağ hastalıklarındandır. Hacamat damarlardaki kirli kanı temizleyip migrene şifadır.

Haber: Ercan Kutlu Tarafından Yazılmıştır. Gazeteci

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.