EKONOMİ

İdeal Yaşam Gazetesi 11.yılını kutladı.

2009 yılında kısıtlı imkanlarla ve idealist ruhlardan müteşekkil küçük bir ekiple Beylikdüzü bölgesinde yayın hayatına başlayan İdeal Yaşam Gazetesi; 2020 yılında ‘Haftalık İstanbul Gazetesi’ olarak kuruluşunun 11. Yıldönümünü AREV Kolejleri Kavaklı Kampüsünde dostları, sevenleri ve okurlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.

Yayına başladığı günden beri sıkıntılı dönemlerden geçse de yayın politikasından asla ödün vermeyen, her zaman doğru, ilkeli, tarafsız ve dürüst haberciliğin adresi olan  İdeal Yaşam Gazetesi 11. Yıl coşkusunu; Siyasi parti temsilcileri,  STK başkanları, Mhp/ MYK üyesi Akın Üstün, İyi Parti Yüksek İstişare Kurulu Üyesi İskender Duriç, Tekirdağ Mhp İl Başkanı İlker Yücel ve programa eşlik eden çok sayıda dost ve sevenleri ile birlikte yaşadı.

https://www.youtube.com/watch?v=OTeXIOphsEc&feature=emb_logo&ab_channel=StartTv

Sponsorluğunu AREV Vakfı Mütevelli Heyeti ve AREV Kolejleri Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Orakçı’nın üstlendiği program  yemekhane bölümünde yenen akşam  yemeğinin ardından konferans salonunda yapılan konuşmalar, pasta kesimi, siyasi parti temsilcileri ve dernek başkanlarına verilen plaketlerin sunumu ve türkücü Ali Aslan tarafından seslendirilen türkü şovla devam etti.

Programın açılış konuşmasını İdeal Yaşam Gazetesi İmtiyaz Sahibesi ve Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci& Yazar Neslihan Soyhan gerçekleştirdi. Konuşmasında  kısaca  İdeal Yaşam Gazetesinin 11 yıllık hikayesine değinen Soyhan; tüm katılımcılara, misafirlere ve programın sponsoru Vehbi Orakçı’ya programa iştiraklerinden ve katkılarından ötürü İdeal Yaşam Ekibi adına teşekkür etti.

Bir ülkenin gelişmişliğinin ve modernliğinin bir ölçütününde basınının güçlü olmasından geçtiğini dile getiren Soyhan; ”Haber alma tekniklerinin ve tercihlerinin değiştiği günümüz koşullarında gazetelerin ve basının da haber verme tekniklerini sorgulaması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca bu doğrultuda ilgili kurum ve kuruluşlarının çalıştaylar düzenlemesi gerektiğine de dikkat çekti.”

GAZETELER ÖLMESİN

Günümüzde gazetelerin ve kitapların okur sayısının oldukça düşüşte olduğuna ve çoğu gazetenin içinde bulunduğumuz ekonomik şartlardan dolayı  maalesef kapandığına vurgu yapan Neslihan Soyhan; “Ancak kalemin kağıtla olan rabıtası devam ettiği sürece gazetelerin ve kitaplarında ölmeyeceğine inandığını, bunu temenni edip, dilediğini belirtti.”

‘Gazeteler ölmesin’ mottosuyla, özgür basının desteklenmesi gerektiğine dikkatleri çeken Soyhan; “Bir ülkede basın ne kadar güçlüyse o toplumda gizli kapaklı dönen işler azalmış, kamu ile devlet kurumları arası ilişkiler iyice şeffaflaşmış, adalet, liyakat ve hakkaniyet o toplumda hakimiyetini ilan etmiş demektir,” ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

Neslihan Soyhan’ın konuşmasının ardından, İstanbul Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Mert, Türkiye Yerel Basın Birliği Genel  BaşkanıNezir Karayün, Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanı ve AREV KOLEJLERİ Yön. Kur. Başkanı  Vehbi Orakçı, Siyasi Parti Temsilcileri, Gazetenin Yazarlarından  Tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı, Beylikdüzü’nün en tanınmış siyasi figürlerinden ve işadamlarından Mahmut Küçükdoğan , Esenyurt ve  Beylikdüzü Devlet Hastanesi Başhekimliği görevlerinden sonra Medi Life  Hastanesi Başhekimliğine atanan Genel Cerrah Opr. Dr. Atilla Yılmaz, Mhp MYK Üyesi Akın Üstün, MhpTekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Kadın ve Güç Derneği Genel Başkanı Fatma Duman, SOÇED Genel Başkanı Jale Iyem  ve diğer STK  temsilcileri İdeal Yaşam ailesini tebrik ve takdir içeren birer konuşma yaptılar.

İdeal Yaşam Ekibi tarafından, programın sponsoru Vehbi Orakçı’ya, Siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcilerine takdim edilen plaketlerin ardından sahne alan 

Türkücü Ali Aslan en  sevilen türküleri seslendirerek, geceye renk kattı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.