BEYLİKDÜZÜ

İstanbul’un Gülen Yüzü Beylikdüzü

Abone Ol  

Bu ve buna benzer sloganlar neredeyse tüm siyasi partilerin  gerek  Belediye Başkan adaylarının , gerekse Meclis üyelerinin seçim süresince dillerinden düşürmediği bir slogandı.  Yeşili ile , yerleşimi ile , insanları ile göğsümüzü kabarta kabarta bahsettiğimiz Beylikdüzü’müz ne yazık ki artık görüntü kirliliği ile karşı karşıya kalmaktadır.

Öncesinde etkinlik alanı olarak kullanılan , sonrasında Kızılay tarafından otopark amaçlı işletilen ve daha sonrasında ise Beylikdüzü Spor Kulübüne kazanç sağlaması adına yine otopark işletilmeciliği olarak tahsis edilen Fatih Sultan Mehmet Cami yanında bulunan arazinin mevcut görünümü bölgede yaşayan bir vatandaş olarak içimi acıtmaktadır.

Arazinin yarısının tel örgüler ile kapatıldığı , YEDİ EMİN GARAJINA ÇEVRİLDİĞİ  görülmektedir. İstanbulun Gülen yüzü bu görüntülerle gülmeyi  bir kenara koyarak ağlamaya başlasa haksız olmaz sanırım.  Trafikten men edilmiş , kazalı , kazasız araçların çekildiği , Gerek kamyon , gerek otobüs ve gerekse otomobillerin çekildiği bir yer haline gelmiştir. İnanın bir kaç ay sonra bu görüntünün hurdalığı aratmadığını sizlerde göreceksiniz. 

YEDİ EMİN GARAJINA ÇEVRİLDİ kopya

Her kim olursa olsun arazinin bu tarz kullanım amaçlı peşkeş çekilmesini siyasi parti Meclis üyeleri ve yetkililerinin , Bölgemiz Yerel Basınının , Çevreci Derneklerin görmezden gelmesi ve ses çıkarmamaları ciddi bir enteresanlık taşımaktadır. 
Belediyenin kiraya verecek olduğu veya peşkeş çekecek olduğu başka arazimi kalmadı ki . Beylikdüzü’nün göz bebeği olan Fatih Sultan Mehmet Camii yanında bulunan bu muhteşem yerin çirkinleşmesine sebep olmaya çalışıyorsunuz. 

Beylikdüzü’nü bir Yaşam vadisi kurtarmaz bilesiniz, bir tarafı güzelleştirirken, diğer tarafı çirkinleştirmenin anlamı ve manası yoktur. “Beylikdüzü hepimizin “
Hiç bir kurumun , hiç bir siyasi partinin kullanım haklarının elinde tuttuğu bir eşya değildir. İçinde yaşamını sürdüren Resmî ve Gayri Resmî 400 bini aşkın vatandaşın ortak paydası ve kullanım hakkının olduğu bir ilçedir BEYLİKDÜZÜ. 
Alınan bu anlamsız karardan bir an önce dönülmesini ve Siyasi partilerin , Gazetecilerin sözüm ona çevre dostu Derneklerin sessiz kalmak yerine gerekli hassasiyeti göstermelerini bekliyorum. 


Haber : Ali Şevki KARATAŞ

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu