Kripto Para

Kripto paralar Omicron Varyantı ile Yeni Bir Boğa Yaşar mı?

Abone Ol  

Kripto paralar Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, haftanın ilk gününde tüm dünyayı yakından ilgilendiren Omicron Varyantı’nın piyasalara etkilerini ele aldığı değerlendirmesinde şu sözlere yer verdi:

Kripto paralar “Dünya bu kez Güney Afrika’da ortaya çıkan ve delta dahil tüm varyantlardan daha şiddetli olduğu söylenen Omicron varyantı ile karı karşıya kaldı. Japonya sınırlarını yabancılara kaparken bir çok ülke yeni önlemler aldı.

Kripto paralar pandemi döneminde eve kapanmalar esnasında popüler yatırım aracı haline geldi. Dünya Sağlık Örgütü Omicron hakkında bilinenlere dair kanıt olmadığını söylemesi ardından tüm piyasalarda sert bir alım tepkisi yaşandı.

Açıkçası varyantın etkilerinin yeni bir boğa sezonu başlatmasını beklemesek de küresel tedarik zincirindeki sorunların devam etmesine neden olacaktır ve bu durum da arz kaynaklı enflasyonun yaşanmasına sebep olabilir. Maksimum arzı sınırlı olan kripto paraların deflasyonist özellikleri gereği enflasyonun yükselişe geçtiği dönemde kaçış noktası olabiliyor.

Bu nedenle varyantın etkileri beklenen daha uzun ve şiddetli sürmesi halinde enflasyonun yüksek kalacağı, riski artacağı bu nedenle güvenli liman araçları ile enflasyondan korunma araçları olarak altın, arzı sınırlı olan kripto paralara yönelik talep artabilir. Bitcoin yeni haftaya 57.000$ bölgesinde başlıyor.

Omicron vayantının duyulması ile 53.300$ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin, DSÖ’nün açıklamaları ardından bir miktar tepki ile karşılaştı. Yine de zincir verilerinde önemli bir akümülasyon göremiyoruz. Borsalara aktarılan Bitcoin’ler ve opsiyon primleri kararsız seyrin devam edebileceğine ilişkin görünüm sağlıyor.”

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu