TEKNOLOJİ
Haberler

Metaverse evrene geçiş yapıyoruz

Abone Ol  

Metaverse teknolojisi çok uzakta görünmüyor gibi geliyor Çok yakın zamanda bir çok şehrin buna gececeğini düşünüyoruz. 21.yüzyılın en farklı teknolojisi olarak dikkat çeken bu evren, çoğu yazılım devinin de dikkatini çekmeyi başardı. Yazılım firmalarının haricinde bazı şehirlerde bu dünyaya ayak uydurma niyetindeler.

Metaverse teknolojisi hızlı giriş yaptı hayatımıza İşte bu şehirlerden birisi Güney Kore’nin başkenti Seul. Geleceğin sosyal medyası olarak da nitelendirilen ” Metaverse ” çağı, bazı şehirlerin katılımıyla hızla büyüyecek. Bu anlamda Metaverse dünyasına adım atacak Güney Kore’nin başkenti Seul oldu. Belediye hizmetleri için kullanılacağı açıklanan bu platformun 2022 yılının sonu itibarıyla çalışmaya başlaması düşünülüyor.

Güney Kore’nin başkenti Seul, ” Metaverse ” dünyasına adım atacağını açıklamasının ardından Metaverse dünyasının ilk şehri olarak tarihe geçti.

Seul yerel yönetiminden duyurulan plan çerçevesinde, kentte yaşayan insanlar sanal gerçeklik gözlüklerini takarak müze turlarından tutun belediye yönetimi ile iletişime geçmeye kadar birçok şeyi gerçekleştirebilme imkanına sahip olacaklar.

123 uX03
Resmileşti! Metaverse evrene giriyoruz.

3,3 milyon dolara mal olması düşünülen yatırım ile Seul yönetiminin, kent sakinleri ile Belediye Başkanı Oh Se-hoon arasındaki iletişimi kuvvetlendirmesi planlanıyor. Belediyenin 10 yıllık planlarında yer verdiği bu çalışmaya göre kentin küresel rekabet gücünün de artırılması söz konusu.

Seul Belediyesi, yapacakları Metaverse platformunun 2022 yılının sonu itibarıyla aktif olması beklenirken, 2026 yılında platformun tam olarak faaliyete geçeceğini duyurdu.

Belediye Başkanının sanal ofisinin yanı sıra çeşitli sektörlerde hizmet veren kuruluşlar da dahil olmak üzere kamu hizmetlerine ev sahipliği yapacak olan Metaverse projesinin yapımına Aralık ayında başlanacak. Ayrıca 2023’te Seul de sanal kamu hizmetleri için “Metaverse 120 Center“ın açılacağı da bildirildi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu