SEYAHAT

Muğla Milas Ören’e Seyahat Edelim

Dün 30 yıldır her tatilde olduğu gibi İstanbul’dan Muğla Milas Ören’e geldim. Hem temiz denizin hem ormanın hem de kafa dinleyecek sakinliğin olduğu harika bir yerdir. 

İlk kez yeni otoyolu kullandım. 2 saatte bir mola vererek araç sürdüğüm ve köpeğimi de götürdüğüm için normal süreden daha uzun sürdü. Yeni İzmir yolunu kullanan sayısı epey fazlaydı. 

Hava sıcaklığı 32 – 41 derece arasında değişti. Hava sıcaklığından dolayı mıdır bilmiyorum yolda arızalanmış çok araç gördüm. Gemlik – Söke arasında arızalanan araç sayısı 28’den fazlaydı. 28’den sonrasını saymayı bıraktım. 

Arızalanan araçlar hiç eski araçlar değildi. Gördüğüm en kötü araç Opel Astra H kasa veya Ford Focus idi. Bmw 3, Bmw 5, Bmw X3 ve X5, Mercedes C, Mercedes E, Mercedes S, Mercedes G, Range Rover, Discovery, Audi 3, Audi 4, Audi Q3    yollarda arızalanmış, çekici üstüne alınmış veya alınmaya çalışılan, bazıları duman çıkarmış araçlardan birkaç marka idi. Bakımları mı yapılmamıştı, bakımlı olmalarına rağmen mi arıza yaptılar anlamadım. Ama gördüklerim hiç öyle 20-30 yaşında arabalar değildi. 

1 tane araç ise tamamen yanmıştı. İtfaiye söndürülmüş yangını iyice soğutmaya çalışıyordu.

Yolda gelirken arkasında büyüklü küçüklü karavanlar çeken çok fazla araç gördüm. Hatta Pick Up ‘ın arka havuzunun karavan haline getirildiği araçları da gördüm.

İnsanlar hem pandemi hem ekonomik sebeplerle karavan ve çadır tatillerine yöneldi. Çünkü biraz yatırımla tüm ömür otele para vermenin çok daha azına tatil imkanı oluyor. 

Ben kendimi bildim bileli tatil deyince “sessiz sakin, az kişinin olduğu” tatilleri tercih ederim. 

Hatta işe giriş görüşmelerinde yapılan kişilik testlerinde yanlız tatilleri tercih ettiğim için “insanlarla iletişim kurmayı sevmiyor musunuz, niye sessiz sakin tatil seviyorsunuz? Satın Alma gibi sürekli insanlarla iletişim kurulan bir mesleği seçen biri için garip bir durum” gibi saçma sapan sorular sorulduğu da olmuştu. 

Bazı İK uzmanları sanırım tatil olarak Bodrum’un barlar sokağında veya 5 yıldızlı otelde gece kulübünde eğlenmek olarak görüyor. Aynı İK uzmanlarını bulup “Siz hala kalabalığı mı tercih edersiniz?” diye sormayı çok isterdim.

Benim için pandemi olsun olmasın, tatil = plaj, deniz, orman kenarı, az insan, sessizlik demek

Muğla’nın Milas İlçesi Ören beldesini, az kişinin olduğu temiz deniz arayanlara şiddetle tavsiye ederim. Hem karavan hem çadır için uygun yerler hem de pansiyonlar var. 5 Yıldız konforu arıyorsanız çok yanlış yer ama sessizlik sakinlik içinde tertemiz deniz arıyorsanız doğru yerdir Bodrum ile Akyaka arasındaki koylar ve beldeler.

Ön yargılara inat yalnızlık sessizlik en güzel kafa dinleme yöntemi bence…

İşe girişlerde yapılan o testlerde tatil terciğine göre çalışan seçmenin sebebini hiç anlayamadım.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu