GÜNDEM

Müjdeyi Verdi! Dünyanın en büyüğü olacak

Abone Ol  

Müjdeyi Başkan Erdoğan Gündeme dair konularla ilgili canlı yayında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müjdeli haberi duyurdu.

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, ATV, A Para ve A News’in “Gündem Özel” ortak canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erdoğan, yerli aşıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu.

baskan erdogan canli yayinda mujdeyi verdi dunyanin en buyugu olacak 1640376942 9544

‘TALEPLER GELMEYE BAŞLADI’

Başkan Erdoğan açıklamasında, ”Uzun süreden beridir ülkemizde aşı üretimi ile ilgili zihinsel çalışmaları yürüttük. Salgın, bir yerde hızlandırıcı bir faktör oldu. Hedefi Kovid aşısı şeklinde daraltınca hızlı bir şekilde koronavirüs aşısı üreten 9 ülkeden biri oldu.

Aşımızın hem etkinliğini hem güvenilirliğini test ettik, emin olduktan sonra insanlığın kullanımına sunduk. Aşımız tüm insanların kullanımına sunulacak. Artık vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla aşılarını olmalıdır. TURKOVAC aşımız öncelikle vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak, daha sonra aşı tedarikinde zorlanan ülkelere gönderilecek. Talepler başladı. Afrikalı liderlerden bu konuda yoğun talep aldık.” dedi.

“ONUN DA MÜJDESİNİ VERMİŞ OLAYIM”

Sözlerinin devamında Başkan Erdoğan, ”Dünyanın en büyük kapasiteli aşı araştırma, üretim ve geliştirme projesi olacak Hıfzısıhha projesini de Ankara’da hayata geçiriyoruz. Yakında ihalesini yapacağız. 50 bin metrekare kapalı alana sahip projenin ihale süreci önümüzdeki hafta tamamlanacak, onun da müjdesini vermiş olayım.” ifadelerini kullandı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu