OTOMOBİL

Murat Akdaş kendi üretim ekibi ile TOGG’a geçiş yaptı.

Abone Ol  

Murat Akdaş, yerli otomobil geliştiren Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nda (TOGG) üretim sorumluluğunu devraldı.  Otomotiv sektöründe 20 yıldan fazla tecrübeye sahip Akdaş 1997 yılından beri Honda Türkiye‘de çalışıyordu. 

Murat Akdaş son olarak Honda Türkiye’de Fabrika Direktörlüğü görevini yürütüyordu. Honda’nın Türkiye’deki fabrikasını kapatmasıyla Murat Akdaş TOGG’da inşaat proje yönetimi ve üretim sorumluluğu pozisyonlarında görev almaya başladı.

togg yerli otomobil
Togg Yeri Üretim Otomobil

Lisans eğitimi için İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Makinaları Mühendisliği eğitimi alan Murat Akdaş, yüksek lisans eğitimini de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünde yaptı.

Bundan sonra TOGG’da görev alacak Akdaş’ın meslek hayatı ise 1991 yılında Pendik Tersanesi’nde Mekanik Montaj Kontrol Mühendisi olarak başlıyor. Akdaş üç yıl boyunca bu görevi sürdürdükten sonra otomotiv sektörüne adım atarak Türk Pirelli A.Ş.’de Kaizen Mühendisi olarak iki yıl boyunca görev yaptı.

Akdaş’ın Honda ile serüveni ise 1997 yılında kalite bölümünde başlıyor. Akdaş o zamandan beri bugüne kadar bir çok önemli projede yer almış. Bu sebeple TOGG projesi emin ellerde olacak diyebiliriz. Murat Akdaş ‘inşaat proje yönetimi, üretim operasyonları, üretim mühendisliği, üretim kalitesi, malzeme yönetimi ve çalışma ilişkilerinden sorumlu olacak.

TOGG
TOGG
Togg
Togg

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu