GÜNDEM
Haberler

Mustafa Altınpınar, Depreme Hazırlıklı Olmalıyız Dedi

Abone Ol  

Beylikdüzü ilçe kaymakamı vermiş olduğu kahvaltı ile basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kahvaltının gündemini ise pandemi süreci, deprem tedbirleri ve Beylikdüzü’nün genel sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili yapılan çalışmalar oluşturdu.

Beylikdüzü İlçe Kaymakamı Mustafa Altınpınar, pandemi sürecinden bahsederek, Pandemi sürecini en iyi yöneten ilçe İstanbul da Beylikdüzü’dür. Her bir pozitif vakamızın durumları, günde en az 2 kez telefonla aranarak ve bir kez evlerine giden personellerimizle kontrol altında tutulmaktadır. Her bir mahalle muhtarımıza, mahallesindeki pozitif vatandaşlarımızın listeleri ulaştırılarak hem bizim hem muhtarlarımızın takibi gerçekleştiriliyor. Vefa destek gruplarımız, emniyet ve zabıta ekiplerimizle, virüs taşıyan bireylerin her türlü ihtiyaçları karşılanmaktadır. Maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla ilgili denetlemelerimiz çok sık yapılmaktadır. Bu konuda taviz vermeyeceğiz.

Rahatlama Olacaktır

Aşının devreye girmesiyle vaka sayılarında bir rahatlama olacağını düşünüyorum. Beylikdüzü’nde ikamet eden vatandaşlarımızın, sosyo-kültürel seviyesin yüksek olması sadece pandemi sürecinde değil, genel olarak bize çok fayda sağlayan bir husustur. Bakanlığımızın açıklamış olduğu vaka sayılarına göre düşüş yaşanan, İstanbul’un en başarılı ilçesi Beylikdüzü’dür.

Altınpınar, Soruları Cevapladı

Gazetecilerden gelen soruları cevaplayan Altınpınar, yapılan deprem ve afet çalışmalarını şu sözlerle anlattı; her ne kadar pandemi sürecinde olsak da afet ve koordinasyon merkezimizi bu süreçte açtık. Süreç içerisinde kullanılamaz duruma gelen ne varsa, hepsini elden geçirerek yeniledik. İstanbul Cerrahpaşa Üniversitesi ortaklığıyla yaptığımız çalışmalarla, arama kurtarma cihazları geliştirdik. Türkiye’nin her yerinde, acil durum arama kurtarma ekipleri oluşturma hedefindeyiz. Projemiz sadece Beylikdüzü’yle sınırlı kalmayacak hedefimiz tüm illerimizde depremi en iyi şekilde yönetecek ekipler oluşturmaktır.

Afeti Bilen Kişiler

Deprem koordinasyonu eğitim sürecimiz tamamlandığında, dünyanın en iyi acil durum arama kurtarma ekibine sahip olacağız. Seçtiğimiz adaylar afet görmüş, depremi yaşamış ne yapması gerektiğini bilen profesyonel kişilerden oluşuyor. Ekiplerimizin afet durumunda Elektrik su ve benzeri ihtiyaçları alabilecekleri her yerin tespitini yaptık. Her mahallede bir acil durum ve kriz merkezi oluşturduk. Bu merkezlerin afet anında sistem dışı kalmasına karşı ek tedbirler aldık.

Her Türlü Tedbiri Aldık

Deprem olduğunda emir komuta gerektirmeksizin oluşturulmuş bir sistem kurmak amacındayız. Olası bir Marmara depreminde, iletişim kopukluğu ihtimaline karşı, farklı illerde oluşturulmuş, arama kurtarma ekiplerimizde afet bölgesine destek sağlayacaklar. Her mahallede kurulan ekiplerimize ve mahalle muhtarlarımıza telsizler dağıttık. Bu telsizlerle sadece afet ve acil durumlarda, kullanılacak özel bir frekansla iletişim kurulabilecek. Kara yollarının kapanma ihtimaline karşı, deniz yolunu nasıl kullanabiliriz sorusunu düşündük ve çözümler ürettik. Deprem anında hem havadan, hem karadan, hem de deniz yoluyla duruma müdahale edebileceğimiz projeler geliştirdik.

Verilen kahvaltının sonunda katılan basın mensuplarına teşekkür eden Altınpınar, basın mensuplarımızın görüşleri her zaman bizler için önemli olmuştur. Karşılıklı istişarelerde bulunarak, Beylikdüzü’müzü daha güzel bir yer haline getirme hedefindeyiz, dedi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu