GÜNDEM

Özür diledi ama Kimden Diledi

Bingöl’de şehit ağabeyi Tahir Gümren’e küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan, suçsuz olduğunu ilesi sürdüğü paylaşımlarından sonra gece yarısı bir özür videosu yayınladı. Türkkan’ın videoda sadece kadınlardan ve Meral Akşener’den özür dilemesi, küfür ettiği vatandaşla ilgili bir şey dememesi dikkat çekti.

Ar damarındaki çatlağı nasıl ki tıp tedavi edemezse, şehit ailesine küfretme arsızlığını da kimse tamir edemez.Unutulmamalı ki, insanın aklı kadar edebi, edebi kadar da ederi vardır. Edep yoksunu iyi parti milletvekili Lütfü Türkkan istifa etmeli, siyasetten de men edilmelidir.

lütfü türkkan1
Lütfü Türkkan / Şehit Abisi Tahir Gümren

Bu durum da sosyal medyadan gelen tepkilerin artmasına neden oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Bingöl’de esnafı ziyaret sırasında İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehit ağabeyine küfür ve hakaret etmesi büyük tepki çekmişti. Yaşanan olay sonrası Türkkan, Twitter hesabından “Milletimize arzımdır” mesajıyla bir özür videosu paylaştı.

SADECE KÜFÜR ETTİĞİ ŞEHİT AĞABEYİNDEN ÖZÜR DİLEMEDİ

Kamuoyunun tepkileri üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Türkkan’ın özür videosundan bir detay gözlerden kaçmadı. Türkkan, konuşmasının sonunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den, tüm kadınlardan, partili arkadaşlarından ve Türk milletinden özür diledi. İYİ Partili ismin küfür ettiği şehit yakınından özür dilememesi ise dikkatlerden kaçmadı. Bu durum sosyal medyada zaten eleştirilerin odağında olan Türkkan’ın yine tepki çekmesine neden oldu.

İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın ifadeleri şu şekilde: “Bingöl’de daha önce Sayın Meral Akşener’e sosyal medyadan hakaret ve küfür eden bir vatandaş karşımıza çıkarak şimdi burada ifade etmek istemediğim birtakım lafları söylemeye devam etti. Ben de onu o kalabalıktan uzaklaştırmak isterken hiç yapmamam gereken bir şey yapmışım, hakaret etmişim, kötü sözler söylemişim. Bunlar hiç hoş olmayan bana da yakışmayan ifadeler.

“BAŞKANIMIZDAN VE KADINLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM”

Ben o yüzden başta bütün milletimizden, bir kadın olması hasebiyle Genel Başkanımızdan özür diliyorum. Doğru bir iş değildi bu, yanlıştı ama o sinir gerginliği, o atmosferin getirdiği fazla heyecan şimdiye kadar doğru bulmadığım hatayı yapmaya sevk etti. Tekrar tüm milletimizden özür diliyorum.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.