EKONOMİ

Sakarya’da kasko sigortası ilk sırada

Abone Ol  

150 yılı aşkın köklü geçmişiyle müşterilerine hizmet veren Generali Sigorta, Sakarya’nın sigortacılık haritasını açıkladı.

Sakarya Generali Sigorta verilerine göre Sakarya’da sigorta hizmeti alanların %63’ü 40-65 yaş aralığındaki bireylerden oluşurken, genel yaş ortalaması 47 olarak istatistiklere yansıdı. Sakaryalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmetleri ise sırasıyla kasko sigortası, zorunlu deprem sigortası (DASK) ve trafik sigortası oldu.

Sakarya %42 ile kasko sigortası ilk sırada

Generali verilerine göre, Sakaryalıların en çok tercih ettiği sigortacılık ürün ve hizmeti %42’lik oranla kasko sigortası olurken, ikinci sırada %30 ile zorunlu deprem sigortası (DASK), üçüncü sırada ise %10’luk oranla konut sigortası yer aldı. Sakaryalıların sigortacılık ürünlerini alma yüzdelerine göz atıldığında, %28 kadın ve %72 erkek dağılımı istatistiklere yansıdı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu