KÜLTÜR SANATMÜZİK

Tamirane Nisan ayında da pop, caz ve alternatif müziğin değerli isimlerini sahnesinde ağırlıyor

Anadolu yakasının sevilen sahnesi Tamirane Akasya her hafta pop, caz ve alternatif müziğin öncü isimlerini sahnesinde ağırlamaya devam ediyor. Birbirinden değerli müzisyenlerin konuk olacağı Nisan ayında 90’ların sevilen şarkılarını kendine has yorumuyla dinleyiciyle buluşturan Sinan Güleryüz, “Kafası Karışık Kontrtenor” performansıyla Nuri Harun Ateş, “Karışık Kaset” adını verdiği projesi ve keyifli repertuvarı ile Müge Zümrütbel, Türkçe Pop-Rock coverların yanı sıra zaman zaman yabancı popüler şarkıları da seslendiren, müzik sevdalısı beş doktordan oluşan Kord Vokal, eskimeyen Türkçe şarkıları kendine has yorumladığı “Bildiğinizden Farklı” projesiyle Zeynep Özyılmazel, birbirlerinin yarınlarına ışık olan sanatçıların hikayelerini anlatıp, şarkılarını seslendirdiği “Yarınım Sen Şarkıları” projesiyle Oğuz Kasap’ın yanı sıra Swing İstanbul da unutulmaz bir dans partisi ile Tamirane Akasya’da olacak.

Tamirane’de Bu Ay

Sinan Güleryüz “90’lar Gecesi” // 1 Nisan Cumartesi – 22.00  

Eşi Özge Özder ile birlikte seslendirdikleri şarkılarıyla dinleme rekorları kıran Sinan Güleryüz, 90’lı yılların hafızalara kazınan unutulmaz şarkılardan oluşan repertuvarı ile dinleyenlerin anılarını tazelemekle kalmıyor adeta bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Kendine özgü sesiyle 90’ları yeniden canlandıran ve her konseriyle büyük beğeni toplayan Sinan Güleryüz, enerjisi yüksek repertuvarı ile 1 Nisan Cumartesi gecesi yeniden Tamirane Akasya sahnesine konuk oluyor. 

Tarih: 1 Nisan 2023, Cumartesi

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 22:00

Rezervasyon ve bilgi için: 0549 519 27 71

Nuri Harun Ateş “Kafası Karışık Kontrtenor” // 7 Nisan Cuma – 21.00

Dünyadaki sayılı kontrtenorlardan biri olan, her performansında sürprizleri ve etkileyici sesiyle izleyenleri büyüleyen Nuri Harun Ateş, “Kafası Karışık Kontrenor” konseptinde seslendirdiği aryaları Türk Pop ve Türk Sanat Müziği’nin en sevilen şarkılarıyla bambaşka bir şekilde buluşturarak farklı müzik türlerini bir araya getirdiği renkli performansı ile 7 Nisan Cuma akşamı Tamirane Akasya  sahnesine konuk oluyor. 

Tarih: 7 Nisan 2023, Cuma

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 21:00

Rezervasyon ve bilgi için: 0552 642 32 43

Müge Zümrütbel “Karışık Kaset” // 8 Nisan Cumartesi – 22.00 

Geçmişte Zerrin Özer, Nilüfer ve Sertab Erener gibi büyük seslere vokalistlik yapan, 2015 yılında yayınladığı solo albümü ile solo kariyerine adım atan ve ‘Sefirin Kızı’, ‘Emanet’ gibi sevilen dizilerin şarkılarını seslendiren Müge Zümrütbel, canlı performansıyla da dinleyenlerin beğenisini topluyor. Müge Zümrütbel, 80’li ve 90’lı yılların o dönemde birbirine kavuşmak için büyük uğraş veren sevgililerin, gençlerin, ayrılık acısı yaşayanların, yolcuların kısacası hepimizin kendinden bir parça bulabileceği karışık kaset geleneğinden ilham alarak hayata geçirdiği “Karışık Kaset” adını verdiği projesi, 80’li ve 90’lı yılların sevilen şarkılarından oluşan repertuvarı ile 8 Nisan Cumartesi akşamı Tamirane Akasya sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. 

Tarih: 8 Nisan 2023, Cumartesi

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 22:00

Rezervasyon ve bilgi için: 0549 519 27 71

Kord Vokal Grubu // 14 Nisan Cuma – 21.30  

Müzik sevdalısı beş doktordan oluşan ve 2010 yılında kurulan Kord Vokal grubu, 14 Nisan Cuma akşamı Tamirane Akasya sahnesine konuk oluyor. Türkçe Pop-Rock coverların yanı sıra zaman zaman yabancı popüler şarkıları da seslendiren grupta, vokalde Murat Aksoy’a, davulda Bülent Yardımcı, klavyede Mert Şentürk, bas gitarda Alper Kararmaz, gitarda Onur Beden eşlik ediyor.

Tarih: 14 Nisan 2023, Cuma

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 21:30

Rezervasyon ve bilgi için: 0549 519 27 71

Zeynep Özyılmazel “Bildiğinizden Farklı” // 15 Nisan Cumartesi – 22.00

Profesyonel müzik hayatına, 2001 senesinde İstanbul Gelişim Orkestrası’nda vokalist olarak başlayan Zeynep Özyılmazel, 2012 yılında caz, bossanova, latin ve eski Türkçe parçalardan oluşan geniş bir repertuvar hazırladı ve kendi ekibini kurdu. Bilindik şarkılara kattığı özgün vokalleriyle ve zengin şarkı seçkisiyle geniş bir hayran kitlesi edinen ve geçtiğimiz ay Tamirane misafirlerine müzik ziyafeti yaşatan Zeynep Özyılmazel, eskimeyen Türkçe şarkıları kendine has yorumuyla bambaşka bir lezzette sunduğu “Bildiğinizden Farklı” projesiyle 15 Nisan Cumartesi akşamı yeniden Tamirane Akasya sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor.

Tarih: 15 Nisan 2023, Cumartesi

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 22:00

Rezervasyon ve bilgi için: 0549 519 27 71

Oğuz Kasap “Yarınım Sen Şarkıları” // 28 Nisan Cuma – 22.00

Oğuz Kasap, “her şarkının bir hikayesi ve her notanın bir hafızası vardır” diyerek, 28 Nisan Cuma akşamı yeniden Tamirane Akasya sahnesinde müzikseverlerle buluşuyor. Birbirlerini etkileyen, birbirlerinin yarınlarına ışık olan sanatçıların hikayelerini anlatıp, şarkılarını seslendirerek Tamirane misafirlerine müzik dolu bir gece yaşatacak olan Oğuz Kasap’ın piyanosuna sahnede Fuat Kılıç Arslan’ın yanı sıra Murat Yağmur’un perküsyonu, Volkan Işılay’ın saksafon ve obuası, Cenk Rodoslu’nun Cajonu, Burak Akyüz’ün gitarı eşlik ediyor. 

Tarih: 28 Nisan 2022, Cuma

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 22:00

Rezervasyon ve bilgi için: 0549 519 27 71

Swing İstanbul Dans Partisi // 29 Nisan Cumartesi – 20.00  

Müzik ve dans severlere 1920’lerin caz ruhunu yaşatan, Swing İstanbul, muhteşem dans şovlarıyla ve DJ performanslarıyla katılımcıları unutulmaz bir Swing partisi için sizi 29 Nisan Cumartesi akşamı Tamirane Akasya’ya davet ediyor.  

Tarih: 29 Nisan 2023, Cumartesi

Yer: Tamirane Akasya

Saat: 20:00

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.