BEYLİKDÜZÜ

Tırlar Mahalle Aralarına Neden Park Ediyorlar.

Abone Ol  

Beylikdüzü’nün Birçok Mahallesinde ve Caddelerinde sık sık görmeye alışkın olduğumuz manzaraların başında başı boş bir şekilde bırakılmış tırlar ve bunların dorseleri işte Marmara Mahallesi Yurt Caddesine sürekli Park eden bir tır.

Kaymakam Görevini yapmaz, Emniyet Müdürü Görevini yapmaz, Polis Ekipleri yanından umursamadan geçer gider, Burası Beylikdüzü Eski Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Evinin Karşısı bunlar acaba bu tırı hiç mi görmezden gelirler kısacası kimse görevini layıkıyla yapmıyor bize ne deyip gelip geçiyorlar.

Beylikdüzü Mahalle Aralari Tir Pari Oldu
Tırlar Mahalle Aralarına Neden Park Ediyorlar. 3

Bu vurdumduymazlık bu kadar rahat hareket etmek nasıl bir vicdan duygusu acaba merak ediyoruz? Beylikdüzü kaymakamı Mustafa Altınpınar’a söyleyeli yıllar oldu kaymakamım mahalle aralarına başı boş tırlar park ediliyor bunlara bir çözüm bulalım ama maalesef bize bir dilekçe yazın getirin dedi.

İlk atandığında Sizler burada bizim gözümüz kulağımız olacaksınız sıkıntıları bize bildirirseniz çok kısa sürede sorunları çözeriz demişti ama verilen sözler unutuldu gitti sorunu söylüyoruz ama işte Hürriyet bulvarına tırlar giriyor Salı günü burada kurulan Pazar var buna rağmen buraya Pazar kurulduğunu bilemeden bu yola giren tır şoförleri çok sıkıtı oluşturuyor bir çözüm bulalım gerekli yerlere yazışmaları yapacağım çok kısa sürede halledeceğiz dedi aradan geçen 2 yıl içinde bir sonuç yok. İşte görevini layıkıyla yapmayan kişiler göreve devam ediyor bu ülkede işte gerçekler.

KAMYONLAR ŞEHİR İÇERİSİNE PARK EDEMEZ HÜKMÜ

Kamyonların normal şartlar altında şehir içlerine park etmeleri yasaklanmıştır. Karayolları Trafik Yönetmeliği Madde 124’de kamyonların şehir içlerine park edemeyeceği düzenlenmiştir.

Yönetmelik 124 Şu Şekildedir:

Yerleşim Birimleri İçindeki Karayollarında Parkedemiyecek Araçlar

Madde 124 – Bir trafik işareti ile izin verilmiş olması, duraklama ve arızalanma halleri dışında, yerleşim birimleri içindeki karayollarında; kamyon, çekici, otobüs veya bunların römorkları, lastik tekerlekli traktörler ile her türlü iş makinelerinin bulundurulmaları ve park edilmeleri yasaktır. Bu yasağa rağmen, yerleşim birimleri içindeki karayollarında park edilmiş bu tür araçlar yetkililerce kaldırılır.

Köy, kasaba gibi küçük yerleşim birimleri bu hükmün dışındadır. Denilmiştir.

Kısaca konuyu özetler isek; Kamyon arıza yapmamışsa, kamyon parkına izin verilmemişse, kamyonlar şehir içerisine park edemez.

ŞEHİR İÇERİSİNE KAMYON PARK CEZASI

Şehir içerisine kamyon park cezası 2918 sayılı karayolları trafik kanunu madde 62’den yazılır.

Madde 62’nin 2020 yılı trafik ceza miktarı ise; 144.00 Türk lirasıdır. ( Teblig tarihinden itibaren 15 gün içerisinde öderse; %25 indirimli trafik ceza miktarı 108.00 Türk Lirasıdır.)

Madde 62 kamyon park cezası, kamyon sürücünün ehliyetine yazılırsa; sürücünün ehliyetine 15 ceza puanı eklenir.

Bu ceza; kamyon tescil plakasına yazılırsa; 15 ceza puanı uygulanmaz.

Eğer ki; bu kamyon trafiģi aksatıyorsa, durak içerisinde park halinde ise, yolu kapatmışsa, bir binanın giriş ve çıkışını kapatmışsa, bir araç garajının giriş- çıkışını kapatmışsa, vb. Bu kamyon, çekici vasıtasıyla bulunduğu yerden çektirilir.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu