OTOMOBİL

Volvo’dan Google Home ve YouTube entegrasyonu!

Volvo’dan Google, CES 2022 kapsamında yaptığı açıklamada Volvo araçlarına YouTube ve Google Home entegrasyonu getireceğini duyurdu.

Volvo’dan GoogleCES 2022 kapsamında Android cihazları bağlı tutmanın birtakım yollarını açıkladı. Buna arabalar da dahildi. Araçlar elektrikli hale dönüştükçe arabaları bağlantılı cihazlara dönüştürmeye yönelik daha fazla girişim beklentisi var. Volvo ve Google‘ın bugün yaptığı duyuruya göre, önümüzdeki aylarda Volvo CarsGoogle Home ekosistemiyle doğrudan entegrasyon başlatıyor.

volvo cars
Volvo’dan Google Home ve YouTube entegrasyonu! 4

Entegrasyon, araç sahiplerinin Google Asistan özellikli ev ve mobil cihazlara sesli komutlar vererek araçlarını açıp kapatmalarına, sıcaklığı kontrol etmelerine ve pil ömrü gibi araç bilgileri edinmelerine olanak sağlıyor.

volvo dan youtube ve google home entegrasyonu3985681
Volvo’dan Google Home ve YouTube entegrasyonu! 5

Google, özelliğin ileride başka ülkelere geleceğini açıkladı

Google bu özelliğin ABD, İsveç, Norveç, Almanya, İtalya, Fransa ve İspanya gibi Avrupa pazarlarında kullanılabileceğini açıkladı. Buna ek olarak ilerleyen dönemde diğer ülkelere de destek sağlanacağını belirtti. Buna ek olarak, en yeni Volvo modellerinde yerleşik Google yer aldığından, yakında YouTube‘u indirmek için bir platform olarak hizmet edeceği bildirildi.

YouTubeVolvo‘nun yaklaşan elektrikli SUV’una uygulanacağını duyurduğu Snapdragon dijital kokpit bilgi-eğlence sistemi aracılığıyla sunuluyor. Google ile ortaklık, Volvo’nun daha fazla dijital hizmeti kolaylaştırmak amacıyla yaptığı daha büyük bir hamlenin parçası olarak görülüyor. SUV otoyollarda, sürücülerin direksiyona temas etmesi yerine tercih ettikleri diğer faaliyetlere odaklanmasını sağlıyor.

Volvo Cars Ürün Müdürü Henrik Green konuyla alakalı bir açıklamada bulundu. Green’in söylemleri şu şekildeydi:

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.