BEYLİKDÜZÜKADIN

Beylikdüzü Belediyesi’nden Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Eğitimi

Abone Ol  

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı faaliyet gösteren Toplumsal Eşitlik Birimi, Beylikdüzü Sanayi Sitesi’nde yer alan bir tekstil firmasının   çalışanlarına yönelik toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimi düzenledi.

Beylikdüzü Belediyesi Eğitim kapsamında; toplumsal cinsiyet kavramı, cinsiyet rolleri ve cinsiyet temelli ayrımcılıklar, iş yerinde eşitliği sağlamak adına yapılabilecekler konusunda çalışanlara bilgilendirmeler yapıldı.

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık sağlamak için çalışmalarını sürdüren Beylikdüzü Belediyesi, 3.Yerel Eşitlik Eylem Planı doğrultusunda eğitim ve seminerleri de yaygınlaştırıyor. Eylem planı hedeflerini hayata geçiren müdürlüklerden biri olan Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü de Toplumsal Eşitlik Birimi ile çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Beylikdüzü’nde yer alan firmalarda eğitimler düzenleyen birim, son olarak Beylikdüzü Sanayi Sitesi’nde bulunan bir tekstil firmasının çalışanlarına yönelik bir eğitim düzenledi.

Ayrımcılıklar aileden başlıyor

Toplumsal Eşitlik Birimi’nde görev yapan sosyolog ile sosyal hizmet uzmanı tarafından gerçekleştirilen eğitimde; toplumsal cinsiyet kavramı, cinsiyet rolleri ve cinsiyet temelli ayrımcılıkların yanı sıra iş yerinde eşitliği sağlamak adına atılabilecek adımlar konuşuldu. Aynı zamanda cinsiyet temelli ayrımcılıkların çoğu zaman aileden başladığı dile getirilirken, toplumsal eşitliğin sağlanabilmesi için söylem ve eylemlerin önemine dikkat çekildi. Eğitim kapsamında ayrıca, kadın ve erkeklerin toplum hayatında ne kadar yer aldığına ilişkin soruların olduğu interaktif bir yarışma yapılarak en çok doğru cevabı veren ilk üç kişiye hediyeler verildi.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu