BEYLİKDÜZÜ

Beylikdüzü’nde Engeller Hep Birlikte Aşılıyor

Beylikdüzü Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında dopdolu bir program düzenledi. Özel gereksinimli her yaştan bireyin doyasıya eğlendiği programda, müzik dinletisinden sahne gösterilerine kadar pek çok etkinlik gerçekleşti.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmada, “Asıl engel, özel gereksinimli bireyler düşünülmeden tasarlanmış kentler ve hizmetlerdir. Bu sebeple Beylikdüzü’nün erişilebilir bir kent olması için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

3 Aralik Dünya Engelliler Günü 10
Başkan Mehmet Murat Çalık Çocuklarla Birlikte

Beylikdüzü Özel gereksinimli bireylerin hayatını kolaylaştırırken sosyal yönlerini de geliştirmeleri için aralıksız çalışan Beylikdüzü Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında dopdolu bir program düzenledi. Özel gereksinimli bireylerle ilçe genelindeki okullardan gelen öğrenciler, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya geldi. Müzik dinletisi ile başlayan programda, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık çocuklarla birlikte müziğe eşlik etti. Carmen Sirki Gösterisi ile devam eden ve oldukça renkli görüntülere sahne olan etkinliğe, Başkan Çalık’ın yanı sıra başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı. Etkinlik boyunca ayrıca çocuklar için patlamış mısır ve pamuk şeker gibi ikramlar da verildi.

“Erişilebilir bir kent için çalışmaya devam edeceğiz”

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu bir kutlama günü değil, engellilerin yaşadıkları zorlukları aşmalarında hepimize düşen görevleri hatırlama ve idrak etme günüdür. Engellilik günümüzde artık görmemek, duymamak, yürüyememek ya da başka bir fonksiyon kaybı değildir. Asıl engel, özel gereksinimli bireyler düşünülmeden tasarlanmış kentler ve hizmetlerdir. Bu sebeple Beylikdüzü’nün erişilebilir bir kent olması için durmadan çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

3 Aralik Dünya Engelliler Günü 11
Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Gürpınar Engelsiz Yaşam Merkezi sona yaklaşıyor

Konuşmasının devamında özel gereksinimli bireyler için yeni ve donanımlı alanlar oluşturmaya devam edeceklerini de vurgulayan Çalık, “Beylikdüzü’nde son 2 buçuk yılda, özel gereksinimli vatandaşların yaklaşık 12 bin 500 talebine karşılık verdik. 2018 yılında açtığımız Engelsiz Yaşam Merkezi’nde sadece özel gereksinimli bireylere hizmetle kalmıyor, ailelerinin de kendilerine zaman ayırmalarını sağlıyoruz. Gürpınar’da yeni ve tam donanımlı bir Engelsiz Yaşam Merkezi’nin daha yapımına başladık.

Binanın inşaatı bitmek üzere. Beylikdüzü’nü istisnasız tüm komşularımızın eşit ve özgür şekilde hareket ettiği bir kent haline getirmeye kararlıyız. Beylikdüzü, özel gereksinimli komşularımız için de bugüne nefes, yarına umut olmayı sürdürecek.” ifadelerini kullandı.   

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.