KRİPTO PARATEKNOLOJİ

Gelecek Burada! Yakın zamanda da hepimiz burada olacağız!

Gelecek Burada Cumartesi günü Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da; Aslı Şafak, Burcu Esmersoy, Didem Taslan, Dilek Akça, Erman Arda, Gülay Şele, Metin Arolat, Nefise Karatay, Pınar Altuğ, Saba Tümer ve Zeynep Yalçın Ökten’in katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda Tetrix Token adına Türkiye’nin en büyük yatırımcılarından Turgut Ak, Uğur Ak, Fırat Yenen, Kadir Ozbay ev sahipliğini üstlendi. Kripto piyasası danışmanı Turgut Ak, geleceğin yatırımı hakkında değerli paylaşımlarda bulundu. Metaverse hakkında bilgi verdi.

mbr 61a3d8d79f86f
Gelecek Burada

Gelecek Burada Sanal gerçeklik teknolojisinin geliştirilmiş hali olarak görülen metaverse, bugün dünyada kurgusal evren olarak da tarif ediliyor. ‘Metaverse’ de insanların alışveriş yapabileceği, hizmetlere abone olabileceği, iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabileceği, oyun oynayabileceği ve hatta çevresindeki görüntüyü kişisel zevklerine ve gereksinimlerine göre özelleştirebileceği 3D sanal bir ortam sunuluyor. Metaverse, insanın dijital alandansa dijital dünyanın içinde olmasına izin veriyor. Örneğin, kullanıcılar kendilerini bir hologram şeklinde başka yerlere yansıtabiliyor. Birbaşka deyişle Metaverse, kişinin sadece izlemek  yerine içinde olabildiği, parçası haline gelebildiği somutlaştırılmış bir internet gibi düşünülebilir.

Metevarse’in en önemli farkı  gerçeğe dayalı olacak olması. Öceden oluşturulmuş sanal dünyalardaki karikatürize avatarların aksine kullanıcıların Metevarse kullanıcılarına, gerçek fiziksel çevrelerini dijitalleştirerek, birbirleriyle gerçek insan görüntüleriyle etkileşime girebilmelerine imkan sağlayacak. Bugün bir çok dünya devi markalar metaverse mağazalarını inşa etmek için kolları sıvadı bile. Evet ,Metaverse teknolojisi hızla geliyor ve dünya buna hazırlanıyor ama teknolji nasıl kullanılacak veya başka bir deyişle bu teknolojinin içinde hizmet satın almak için hangi değer kullanılacak?

İşte tam bu noktada Tetrix Token devreye giriyor. Metaverse ve VR uyumlu kripto para Terix Token çok yakın zamanda, gerek metaverse ve vr alanında, gerekse borsada dünyanın en çok işlem yapılan kripto parası olarak adından çokça söz ettirecek. Sekiz ülkede eş zamanlı olarak işleme başlamaya hazırlanan Tetrix Token, Türkiye için de hazırlıklarını tammaladı. Ön satışlarının başladığı şu günlerde bu dijital dünyanın, yeni gerçekliğin kapısını açan anahtar TETRIX TOKEN gerçekleştirdiği lansman yeneğinde tüm katılımcılarına da ‘deneyim hesabı’ adı altında bir hediye hesap açarak, davetlilerimizin ülkemizden kurgusal evrene ilk adım  atanlardan biri olmasını sağladı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.