GÜNDEM

Mehmet Murat Çalık Muhtemel Çevre ve Şehircilik Bakanı olacak

13. Cumhurbaşkanı Adayımız ve Genel Başkanı adayı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, olası kazanması halinde Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık yeni bir görevle başlama ihtimali yüksek Yeni çevre ve şehircilik iklim değişimi bakanlığına gelmesi muhtemel isimlerin başında geliyor. Aldığımız kulis bilgilerine göre Beylikdüzü belediye başkanlığından istifa ederek bakanlık teklifi alacağı kulislerde dolaşıyor. Beylikdüzü belediye başkanlığına ise Ekrem İmamoğlu’nun yakın akrabası olan Ufuk İnan gelmesi muhtemel isimlerin başında geliyor gibi görünüyor.

Beylikdüzü ilçesi siyasi yönden CHP çok şey kazandırıyor. Ekrem İmamoğlu bir dönem ilçe başkanlığı yaptı hemen arkasından Beylikdüzü Belediye başkanlığına geldi bir dönem belediye başkanlığından sonra İstanbul Büyük Şehir Belediye başkanlığına adaylığını koydu büyük bir oy farkıyla kazandı şimdi sıra Beylikdüzü belediye Başkanlığını yürüten Mehmet Murat Çalık’a geldi gibi görülüyor.

Mehmet Murat Çalık Kimdir?

Mehmet Murat Çalık,  1972, Maçka, Trabzon Doğumlu İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinin belediye başkanıdır. Mehmet Murat Çalık, İstanbul’un ilk şehir plancısı belediye başkanı olarak bilinmektedir.

Hayatı

Çalık, Trabzonlu bir baba ve Rizeli bir annenin üç çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. İlk ve ortaokul eğitimini Maçka’da, lise eğitimini ise Trabzon Lisesi’nde tamamladı. 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünden mezun oldu. 1998 yılında şehir planlama sektöründe faaliyet gösteren bir şirketin kurucu ortağı olan Çalık, 2008-2014 yılları arası Şehir Plancıları Odası’nda yöneticilik ve başkan yardımcılığı yaptı. 1999 yılından bu yana Beylikdüzü’ne katkıları bulunan Çalık, 2014- 2018 tarihlerinde Beylikdüzü Belediyesi’nde Teknik Koordinatörlük ve Başkan Yardımcılığı görevlerinde yer aldı. 2019 Yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Beylikdüzü Belediyesi Başkan Adayı gösterildi. Çalık, seçimi en yakın rakibine yaklaşık 28.000 oy fark atarak kazandı.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Lütfen sitemizde reklamlara izin verin

Değerli okurumuz, Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda beynet.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.