OTOMOBİL

Toyota Corolla Cross’un Öne Çıkan Özellikleri

Abone Ol  

Toyota Corolla Dünyanın en büyük otomotiv şirketlerinden Toyota, geçen yıl ABD versiyonu tanıtılan Toyota Corolla Cross’un, Avrupa versiyonunu duyurdu. Yeni aracın özellikleri ile ilgili verilen bilgileri ve yayınlanan fotoğraflarını bir araya getirdik.

Toyota Corolla Cross’nın lüks kamyonet tipi (SUV) aracı yeni Corolla Cross’un, Avrupa’da satışa çıkacağı ve aracın İngiltere’deki teslimatlarının gelecek sonbaharda başlayacağı doğrulandı.

toyota1

Avrupa’ya özel otomobil, geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ABD versiyonu ile neredeyse aynı özelliklere sahip olsa da güncellenen far tasarımı ve değişen bazı teknik özellikleriyle dikkat çekiyor. Elektrikli Nissan Qashqai’ye rakip olacağı düşünülen otomobilin, gelecek yıl Avrupa’da satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

toyota4
  • Toyota 2022 model Corolla Cross, hibrit sistemi ile daha güçlü ve daha hafif lityum iyon pillere sahip olacak. Dev otomobil üreticisi şirket, bu değişim ile aracın ağırlığında %40’lık bir ağırlık azalması olduğunu belirtti.
  • Aracın elektrik motoru 2.0 dört silindirli benzinli motora bağlı olacak. 1,8 litrelik ünite ile gelen bu sistem, 197 beygir gücü üreterek 100 km/sa hıza 8.1 saniyede çıkış yapabilecek.
  • Aracın arka aksında ek bir elektrik motoruna sahip olan, dört tekerlekten çekişli bir versiyonu da bulunuyor. Yalnızca gerektiğinde otomatik olarak devreye giren bu ek elektrik motoru, 43 beygir gücüne kadar bir artış sağlıyor.
01c3ec251e9c21c7ebbf436de4855acea8518830
  • Toyota, hızlanma sisteminin daha doğrusal ve kontrol edilebilir olduğunu, araç hızının ise “daha sezgisel ve doğal bir sürüş deneyimi sağlamak” için motor devirleriyle çok daha iyi eşleştiğini iddia ediyor.
  • Aracın diğer pazarlardaki modellerinde 7 inçlik bir ekran bulunurken, Avrupa’ya özgü modelinde 12,3 inç dijital kokpit ve 10,5 inç dokunmatik ekranı barındıran bir gösterge paneline sahip olacak. Şirket, araçla birlikte akıllı bağlantılı özelliği uygulamasını da duyurdu. Toyota’nın “MyT” adlı uygulaması, ağ bağlantılı hizmetleri ile sürüş stili, araç konumu, sesli asistan ve güncel trafik bilgileri gibi özellikleri kullanıcılarına sunuyor.
  • Aktif ailelere yönelik, orta boy SUV olarak C-HR ve RAV4’ün arasına yerleşecek yeni Toyota Corolla’nın İngiltere’deki satışına sonbahardan itibaren başlanacağı duyurulurken, Avrupa’daki bayilere ne zaman geleceği henüz netleşmedi. Yeni modelin fiyatlandırması ise açıklanmadı ancak C-HR ve RAV4 modelleri arasında yer alacağı için 30.000 Euro (Yaklaşık 460.000 ₺) civarında olacağı düşünülüyor.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu