TEKNOLOJİ

WhatsApp hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Abone Ol  

WhatsApp, hizmet ve gizlilik koşullarını güncelleyerek kullanıcıların verilerini Facebook ve Facebook kuruluşları ile paylaşacağını açıkça dile getirmişti. Yeni hizmet politikasını kabul etmeyenler ise maalesef ki WhatsApp’ı kullanamayacak.

WhatsApp hesabını hem iOS hem de Android telefondan silmek için, Seçenekler > Ayarlar>Hesap>Hesabımı sil bölümüne girin. Karşınıza açılan ekrana telefon numaranızı girin ve hesabımı sil seçeceğini tıklayın. İşte bu kadar basit. Bu işlemden sonra WhatsApp’ı telefonunuzdan gönül rahatlığı ile silebilirsiniz.

whatsap
whatsap

WhatsApp hesabınızı silince ne oluyor?

WhatsApp hesabınızı sildiğinizde hesabınız kalıcı olarak WhatsApp’tan siliniyor. Ayrıca telefonunuzdaki sohbet geçmişiniz ve silinir ve tüm WhatsApp gruplarından otomatik olarak silinirsiniz.

Hesabınızı silerseniz; hesabınıza tekrar erişemezsiniz. Ancak WhatsApp bilgilerinizin silinmesi, silme işleminin başlamasından itibaren 90 güne kadar sürebilir. Bilgilerinizin kopyaları ise 90 günlük süre bittikten sonra da olağanüstü bir durum, yazılım hatası ya da veri kaybına neden olan başka bir olay yaşanması durumunda verileri kurtarmak için kullandığımız yedek depolama alanında tutulabilir.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu