TEKNOLOJİ

WhatsApp’a görülmemiş bir özellik geliyor!

Abone Ol  

WhatsApp Popüler mesajlaşma uygulaması dünyanın en iyi mesajlaşma uygulamasına şimdiye kadar hiç görülmemiş bir özellik geliyor merakla beklediğiniz bu özellik sizler için duyuruyoruz.

WhatsApp Bildiğiniz gibi WhatsApp, Mark Zuckerberg’in amiral gemisi mesajlaşma uygulaması. Şirket 2 milyara yakın kullanıcı portföyü ile oldukça büyük bir kitleye sahip. İşte WhatsApp’ın bu özelliğinden faydalanmak için yeni bir iş modelini test ettiği bildiriliyor.

whatsapp kcwg cover GVbk cover.png

WhatsApp Popüler mesajlaşma uygulaması

Testleri tamamlanan ve birkaç pilot bölgede denemesi tamamlanan bu işlevselliğin dünyanın geri kalan kısmına sunulması kararlaştırıldı. Görünüşe göre geliştiriciler tarafından yapılan en son derinlemesine analizine göre mevcut özellik yeni bir güncelleme ile bütün kullanıcılara ulaşacak.

Son bilgilere göre, anlık mesajlaşma uygulamasıkomisyon ödemeden ve kendi ekosistemi aracılığıyla arkadaşlar ve aile arasında, kişiden kişiye ödemelere izin verecek. Artık mesajlaşma proğramı üzerinden proğramı kullanan dilediğiniz kişiye dilediğiniz ödemeyi anında gönderebileceksiniz.

Web ekibi, WhatsApp beta sürümünün önceki bir sürümünde, uygulamayı kullanarak para göndermek için kimlik ve banka belgelerinin doğrulanmasını gerektirmeye başlayacağını öne sürdü. Uygulamanın en son sürümünde, bu doğrulamanın, cüzdan görevi görerek Meta’ya ait olan bir araç olan Novi uygulamasıyla yeni bir entegrasyonla ilgili olduğu iletildi.

WhatsApp Popüler mesajlaşma uygulaması
WhatsApp Popüler mesajlaşma uygulaması

Nedir Bu Novi Uygulaması!

APK’da bulunan kod satırları doğrulama işlemine odaklanıyor ve hepsi Novi kelimesiyle etiketleniyor. Bu nedenle ödemenin nereden geldiğini bilmek için çok fazla çaba sarf etmeniz gerekmiyor.

Novi şu anda bazı bölgelerde kullanıcılar için devam eden bir pilot program olarak indirilebiliyor. Uygulama, kullanıcıların resmi bir dijital para birimi olan Pax Dollar‘ı kullanarak ülkeler arasında komisyon almadan para gönderip almalarına imkân sağlıyor.

Novi’nin WhatsApp‘a entegrasyonu için hangi bölgelerin kullanılacağı henüz belli değil, ancak kesin olan şey şu ki, WhatsApp uygulamasının gelecek için ödeme portföyümüzde yar alacağı kesinleşmiş görünüyor.

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu