TEKNOLOJİ

WhatsApp’a karanlık mod geldi

WhatsApp karanlık mod desteği hem Android hem de iOS cihazlar için yayınlandı. Uygulamayı güncelleyen iOS 13 ve Android 10 kullanıcıları, WhatsApp’ın karanlık modunu aktifleştirebiliyorlar. Peki, WhatsApp karanlık mod nasıl aktif edilir?

Birçok WhatsApp kullanıcısının merakla beklediği karanlık mod özelliği geldi. Yapılan güncelleme ardından hem iOS hem de Android kullanıcıları, WhatsApp’ı karanlık mod özelliğiyle birlikte kullanabiliyor. Peki, İOS ve Android için WhatsApp karanlık mod nasıl aktif edilir?

Karanlık modu aktifleştirmek için ilk yapmanız gereken şey yeni uygulamayı iOS 13 veya Android 10 telefonunuza indirdikten sonra  sistem genelinde karanlık mod seçeneğini açmak olacak. Bu işlemden sonra karanlık mod, WhatsApp uygulamasında aktif hale gelecek.

KARANLIK MODU AKTİFLEŞTİRMEK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER

iOS (iPhone) kullanıcıları için:

Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > KoyuWhatsApp’ın karanlık modu özelliği uygulamanın “Ayarlar” bölümüne eklenmiş durumda. Kullanıcılar, WhatsApp’ın “ayarlar” menüsünde yer alan “tema seçimi” alt menüsü altından karanlık modla ilgili seçimler yapabiliyorlar. “Karanlık”, “Aydınlık” ve “Pil Tasarrufuna Göre Ayarla” bulunuyor. Kullanıcılar, “pil tasarrufuna göre ayarla” seçeneğini aktifleştirdiklerinde WhatsApp, sisteme göre hareket ediyor.

Android kullanıcıları için: Ayarlar > Ekran > Gece Modu ya da Karanlık Mod

Eğer Android 10 kullanıcısı iseniz WhatsApp‘e geçiş yaptığınızda telefonunuz otomatik olarak işlemi gerçekleştiriyor.

Android 9 işletim sistemine sahipseniz, adımları manuel olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor;

Haber Editörü

Beynet Haber Editörü olarak güncel haberleri tüm okuyucularımız aktarmaktan mutluluk duyuyoruz Beylikdüzü ilçesindeki tüm siyasi, sanat, etkinlik, Yaşam haberlerini beynet.com haber sitemizde zevkle okuyup takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu